Kam o víkendu v „Jizerkách“

To první, co vám určitě doporučujeme pro větší požitek z Jizerských hor, je bydlení v roubence. My takto bydleli už podruhé a má to prostě svoje nepřekonatelné kouzlo. Malá zasněžená okýnka, pec, všude dřevo, velká světnice s lavicí a dřevěnou podlahou…prostě krása. My hledáme přes e-chalupy.cz.

 

VÝLETY

  • rozhledna Královka – o tomto místě jsme psali už v tomto článku. Je to společně se Smržovkou, kde je 4 km dlouhá sáňkařská dráha, jedno z nejnavštěvovanějších míst pro rodiny s dětmi v Jizerských horách. Mají tu velké dřevěné hřiště, obrovské dezerty v restauraci pod rozhlednou, Naivní marmelády z hotelu Premiér, koníky, krásné výhledy a procházky. Na oběd doporučujeme zajít do Prezidentské chaty. Mají tu malý dětský koutek, obsluha je velmi rychlá a jídlo dobré.

  • rozhledna Bramberk – dostanete se sem třeba z Horního Maxova po zelené turistické značce, z Jabloneckých pasek po žluté, od Smržovky po modré nebo z Lučan po červené. My šli po červené a docela jsme se ke konci brodili sněhem. Dostat se sem dá i autem nebo na kole. Otevřena je ale až od dubna. Nahoře je i chata Bramberk.

  • skiareál Severák – místo vhodné pro malé lyžaře.Je tu pro ně vyhrazena plocha, slalom a místo vleku pás. Pro nelyžaře je tu pár kopců na sáňkování a bobování. Na jídlo si skočte třeba do penzionu Heidi. Obsluha tu není vždy na jedničku, ale vynahradí to dětský koutek 🙂