Solná jeskyně s dětmi

V Praze najdete pár solných jeskyní, které jsou nakloněné dětem. Jedna taková je na Zahradním městě. Nejen že zde mají hodiny vyhrazené pro rodiče s dětmi, ale navíc tu je i dětský koutek s hračkami a pravidelně tu pořádají loutková divadelní představení.

Proč vlastně s dětmi do solné jeskyně?

45 minut v solné jeskyni je prý jako dva až tři dny u moře. Pobyt v solné jeskyni má pozitivní účinek při onemocněních dýchacích cest, při astmatu, různých alergiích, zánětech v krku, ale i při problémech se štítnou žlázou, onemocněních trávicího traktu a nebo prostě jako relax při nadměrném stresu. Pravidelný pobyt v solné jeskyni zlepšuje imunitu a posiluje obranyschopnost organismu.

Doporučuji dát dětem světlé ponožky, ať si nemusí brát návleky a pařit si nožičky v botách. A počítejte s tím, že děti se trošku zašpiní od soli 🙂 Teplota v jeskyni je kolem 20 – 21 C, takže dětem dejte raději dlouhé rukávy.

Cena: 170 Kč, jedno dítě do 10 let v doprovodu dospělého zdarma (vícerčata za cenu jednoho), miminka do 1 roku vždy zdarma. Dají se koupit i permanentky.

Najdete je zde.

Napsat komentář