Dřevěné hřiště v Příchovicích u Čápa

Délka: 1,1 km

Odrážedlo/Kočárek: ano/ano

Parkoviště: skiareál U Čápa

Občerstvení: U Čápa, minipivovar

Webhttps://ucapa.eu

Výlety v okolí: rozhledna Štěpánka (necelé 2 km)

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, a dost možná ještě dál, je chaloupka U Čápa. A u té je krásná stezka pro děti, skvělé hřiště a véélka rozhledna 🙂

No prostě a jasně, toto místo je fakt skvělé a doporučujeme ho!, akorát jsme si zrovna na výlet na rozhlednu vybrali den, kdy byla mlha jak mlíko. Však posuďte sami z fotek 🙂

Auto zaparkujte na parkovišti u skiareálu U Čápa. Pak jděte pár metrů zpět na hlavní silnici a hned odbočte doleva na cestu lemovanou stromy. Stromy tu zasadili různí lidé a dali jim dokonce i jména. Děti alej zase ozdobily svými povídkami. Asi po 400 metrech dojdete do krásného lesoparku Na Sluneční. Hned za ním je skvělé rozlehlé dřevěné hřiště. Je to opravdu moc pěkně udělané. Nás to velmi nadchlo a věřím, že za hezkého počasí si to tu děti užijí dlouhou dobu.

Potom seběhněte dolů po pohádkové cestě a dole se vydejte znovu doleva směr Cimrmanova rolnická expozice. Tady se pobaví zase rodiče 🙂 Pokud nebudete mít mlhu jako my, tak už určitě uvidíte rozhlednu Maják Járy Cimrmana. Rozhledna je dílo Martina Rajniše, který má na svědomí i rozhlednu Máminka a Doubravka.

Je tu i posezení, hospůdka, minipivovar nebo discgolf. Odsud je to už jen 100 metrů zpět na parkoviště. Celá trasa má tak něco málo přes 1 km, ale se vší možnou zábavou se dá jít 2-3 hodiny. Kočárek a odrážedlo můžete vzít s sebou. Tady je TRASA.

Napsat komentář