Zábava v lese – Krtkův svět

V Praze nově otevřel zábavní park Krtkův svět. Konečně! Těšili jsme se na to s Kačabí pohorky rok 🙂 A už je to tu…..Takže co vás tu čeká?

Park je velmi vkusně umístěn do krásného lesíku, což překvapí vzhledem k umístění mezi dvěmi rušnými silnicemi. Většina prvků je vyrobena ze dřeva a barevně je vše krásně sladěno, takže se tu budete cítit velmi příjemně. Je prostě vidět, že park patří k zahrádkářství 🙂 Navíc jsme se tu setkali jen s milými lidmi, což je další velké plus.

Co se týče herních prvků, řekla bych, že většina je určena pro děti do 7 let. Starší už si tu tolik nepohrají, kromě klouzačky, lanového centra a různých kvízů. Úžasný je dřevěný kolotoč hned na začátku. Jezdí každou půlhodinu a doporučujeme k němu přijít 10 minut před začátkem jízdy, aby už nebylo obsazeno. Pak vás tu čekají dva lanové hrady a lanové centrum. Ty společně s velkými trampolínami bavily děti nejvíc. Dospělí si mohou společně s dětmi vyzkoušet obří klouzačky. Na těch buďte opatrní a menší děti by měly raději jezdit v doprovodu dospělých.

Vodní svět při špatném počasí nefunguje, resp. je zavřen kohoutek 🙂 Další věc, která děti bavila, je krtkovo auto (uvidíte 🙂 ) a chaloupka Karkulčiny babičky.

My tu bez problémů i s obědem strávili asi 4 hodiny. Při odchodu se můžete stavit ještě na točenou zmrzku, která je hned ve stánku před vchodem. Nebo mají velmi dobrou i přímo v jídelně Krtkova světa.

Vše se dá bez problémů zvládnout s kočárkem. Park se bude ještě rozšiřovat, takže další návštěva nutná 🙂

CO VÁS TU ČEKÁ

 • zvířátka – kozy, ovce, pávi, husy
 • vodní svět
 • prolejzačky, lanový hrad
 • velké klouzačky
 • dřevěný kolotoč na ruční pohon – jezdí každou půl hodinu
 • grilovací a pikniková místa
 • hádanky, kvízy o lesních zvířátkách
 • rybníčky
z krtkuvsvet.cz
z krtkuvsvet.cz

OBČERSTVENÍ

U Krtka mají skvělou jídelnu – „táckárnu“, kde si můžete posedět i venku. Výběr je tu velký, mají tu i dětská jídla či jídla pro bezlepkáře nebo vegetariány. Otevřeno mají od 11 do 19 hodin (pro veřejnost zvenku 11-15 hodin). Denní menu najdete v tomto odkazu. Přímo v parku mají i bufety. Ty mají otevřeno po celou otevírací dobu, tedy 10 až 19 hodin.

Pokud by vám tato jídelna nevyhovovala, pak hned za rohem je Hostivar 2 (zpráva hlavně pro tatínky: vaří si výborné vlastni pivo 🙂 ), kde je také příjemně a dá se sedět i venku. Denní menu mají tady. Restauraci najdete v tomto odkazu.

DOPRAVA

Pokud to jde, tak za nás je nejlepší cesta vláčkem na nádraží Horní Měcholupy. Jezdí sem z „Hlaváku“. Už samotný vláček je většinou pro děti zážitek. Z nádraží je to kousek (300m), akorát se jde celou cestu podél rušné silnice, takže dávejte velký pozor na auta. Doporučujeme co nejdříve zabočit do parkoviště u Krtkova zahrádkářství a jít raději tudy.

Ještě se sem dostanete busem 204 nebo 240 na zastávku Nádraží Horní Měcholupy. Další možností je samozřejmě auto. Mají tu velké parkoviště.

CENY

O víkendech je vstup dražší o 20 Kč. Stojí 197 Kč. Mimo víkendy a svátky pak 177 Kč. My doporučujeme happy hours za 137 Kč každý všední den, když koupíte vstupenku mezi 10-12 hodinou. Dále můžete zakoupit ještě 77 minut za 77 Kč. Děti do 2 let mají vstup zdarma. Navíc tu seženete i různé rodinné a skupinové slevy. Vše je tady.

Otevřeno mají každý den 10-19 hodin.

ODKAZY

Článek z webu Kačabí pohorky

Krtkův svět

FB Krtkův svět

2 Replies to “Zábava v lese – Krtkův svět”

 1. Dobrý den. Cena je jen za děti,? Nebo i dospělí jako dozor platí vstup? Děkuji Poláková

  1. Dobrý den, také mi to nepřijde úplně ok, ale plati i dospělí…stejnou částku jako děti.