Zábava v lese – Krtkův svět

V Praze nově otevřel zábavní park Krtkův svět. Konečně! Těšili jsme se na to s Kačabí pohorky rok 🙂 A už je to tu…..Takže co vás tu čeká?

Park je velmi vkusně umístěn do krásného lesíku, což překvapí vzhledem k umístění mezi dvěmi rušnými silnicemi. Většina prvků je vyrobena ze dřeva a barevně je vše krásně sladěno, takže se tu budete cítit velmi příjemně. Je prostě vidět, že park patří k zahrádkářství 🙂 Navíc jsme se tu setkali jen s milými lidmi, což je další velké plus.

Co se týče herních prvků, řekla bych, že většina je určena pro děti do 7 let. Starší už si tu tolik nepohrají, kromě klouzačky, lanového centra a různých kvízů. Úžasný je dřevěný kolotoč hned na začátku. Jezdí každou půlhodinu a doporučujeme k němu přijít 10 minut před začátkem jízdy, aby už nebylo obsazeno. Pak vás tu čekají dva lanové hrady a lanové centrum. Ty společně s velkými trampolínami bavily děti nejvíc. Dospělí si mohou společně s dětmi vyzkoušet obří klouzačky. Na těch buďte opatrní a menší děti by měly raději jezdit v doprovodu dospělých.

Vodní svět při špatném počasí nefunguje, resp. je zavřen kohoutek 🙂 Další věc, která děti bavila, je krtkovo auto (uvidíte 🙂 ) a chaloupka Karkulčiny babičky.

My tu bez problémů i s obědem strávili asi 4 hodiny. Při odchodu se můžete stavit ještě na točenou zmrzku, která je hned ve stánku před vchodem. Nebo mají velmi dobrou i přímo v jídelně Krtkova světa.

Vše se dá bez problémů zvládnout s kočárkem. Park se bude ještě rozšiřovat, takže další návštěva nutná 🙂

CO VÁS TU ČEKÁ

 • zvířátka – kozy, ovce, pávi, husy
 • vodní svět
 • prolejzačky, lanový hrad
 • velké klouzačky
 • dřevěný kolotoč na ruční pohon – jezdí každou půl hodinu
 • grilovací a pikniková místa
 • hádanky, kvízy o lesních zvířátkách
 • rybníčky
z krtkuvsvet.cz
z krtkuvsvet.cz

OBČERSTVENÍ

U Krtka mají skvělou jídelnu – „táckárnu“, kde si můžete posedět i venku. Výběr je tu velký, mají tu i dětská jídla či jídla pro bezlepkáře nebo vegetariány. Otevřeno mají od 11 do 19 hodin (pro veřejnost zvenku 11-15 hodin). Denní menu najdete v tomto odkazu. Přímo v parku mají i bufety. Ty mají otevřeno po celou otevírací dobu, tedy 10 až 19 hodin.

Pokud by vám tato jídelna nevyhovovala, pak hned za rohem je Hostivar 2 (zpráva hlavně pro tatínky: vaří si výborné vlastni pivo 🙂 ), kde je také příjemně a dá se sedět i venku. Denní menu mají tady. Restauraci najdete v tomto odkazu.

DOPRAVA

Pokud to jde, tak za nás je nejlepší cesta vláčkem na nádraží Horní Měcholupy. Jezdí sem z „Hlaváku“. Už samotný vláček je většinou pro děti zážitek. Z nádraží je to kousek (300m), akorát se jde celou cestu podél rušné silnice, takže dávejte velký pozor na auta. Doporučujeme co nejdříve zabočit do parkoviště u Krtkova zahrádkářství a jít raději tudy.

Ještě se sem dostanete busem 204 nebo 240 na zastávku Nádraží Horní Měcholupy. Další možností je samozřejmě auto. Mají tu velké parkoviště.

CENY

O víkendech je vstup dražší o 20 Kč. Stojí 197 Kč. Mimo víkendy a svátky pak 177 Kč. My doporučujeme happy hours za 137 Kč každý všední den, když koupíte vstupenku mezi 10-12 hodinou. Dále můžete zakoupit ještě 77 minut za 77 Kč. Děti do 2 let mají vstup zdarma. Navíc tu seženete i různé rodinné a skupinové slevy. Vše je tady.

Otevřeno mají každý den 10-19 hodin.

ODKAZY

Článek z webu Kačabí pohorky

Krtkův svět

FB Krtkův svět

6 Replies to “Zábava v lese – Krtkův svět”

 1. Dobrý den. Cena je jen za děti,? Nebo i dospělí jako dozor platí vstup? Děkuji Poláková

  1. Dobrý den, také mi to nepřijde úplně ok, ale plati i dospělí…stejnou částku jako děti.

 2. Krásný park, jen není příslušnými úřady zkolaudovaný. Majitele netrápí hygiena, okolní doprava, sloupy vysokého napětí ani vysokotlaký plynovod, nad kterým jsou umístěny dětské atrakce. Ochranné pásmo 150m totálně v ignoru. I když moje děti park milují, necítím se tam bezpečně a z provozovatele parku mám pocit, že na penězích mu záleží víc než bezpečí návštěvníků. 🙁

  1. Dobrý den,

   odkud máte prosím informace?

 3. Dobrý den,
  informace si můžete snadno ověřit u kompetentních správních orgánů. Zkuste se přeptat např. na stavebním úřadu, jak je vlastně kolaudována Krtkova jídelna. Nebo zda byla vydána nějaká rozhodnutí na zábavní park. Odpověď bude: kolaudace byla na skleník a rozhodnutí jsou jedině zákazy užívání. Proč je zakázáno užívání? Protože je vše nelegální a nebezpečné (parkoviště na vysokotlakém plynovodu atp.). Věc řeší také ČIŽP nebo Policie. Střípky pravdivých informací najdete i na internetu, pokud dokážete správně filtrovat zdroje a vyhodnotit pravdivost informací. Za zajímavost např. stojí včerejší článek v deníkuN. Doporučila bych nepropagovat něco co není povolené.
  Katka M.

  1. Dobry den,

   chcete mi rict, ze kdyz pujdu do nejakeho zabavniho centra nebo zoo, ze si mam nejprve zjistit, jestli maji vse legalni, vyresene, zaplecene apod.? Vy to delate? Navic plati presumpce neviny. To, ze je neco v setreni, neznamena jeste nic. Muzete tu sdelit svuj nazor,rada ho zverejnim, ale vice se tomu venovat nehodlam. Nejsem detektiv, nehodlam to vysetrovat 🙂

   S pozdravem

Napsat komentář