Klokočské skály a Rotštejn

V Českém ráji zvlášť v létě nenajdete moc míst, kde byste za každým rohem nepotkali davy turistů. Výjimkou jsou právě Klokočské skály, které se svými výhledy a krásou mohou rovnat leckterým známnějším. Je tu spoustu jeskyní a průlezů. Děti byly nadšené a člověk je tak nemusí nutit k chůzi, protože je tu toho tolik zajímavého, co chtějí vidět.

Trasy:

  1. Z hradu Rotštejn (pod kterým naleznete malé parkoviště zdarma a bufet) se vydejte směr Klokočské průchody a na oběd si zahněte do restaurace Na klokočských skalách. Trasu můžete jít i obráceně. I pod Klokočskými průchody se dá zaparkovat pod stromy. Počítejte ale s tím, že tu nejsou žádná velká parkoviště, ale tak pro 10 aut. Cesta jedním směrem je dlouhá asi 1,5 km, ovšem my to šli snad přes tři hodiny. Trasa je tu.
  2. Druhou trasu můžete jít třeba od restaurace Hasičárna, kde je také malé parkoviště, a pak zase cca. 1,5 km k jeskyni Postojna. Trasa je tu.

 

Určitě zavítejte na hrad Rotštejn. Jsou tu moc milí průvodci. Děti si tu mohou vybarvit obrázky a dát razítka. Pejsci tu nejsou problém. Dospělí zaplatí 40 Kč, děti do 6 let jsou zdarma, pak za 25 Kč.

Napsat komentář