11 TIPŮ na MÉNĚ ZNÁMÉ VÝLETY na TENERIFE

Na Tenerife jsme strávili téměř rok a je to naše „srdcovka“. Tak jako i všude jinde nás nebaví jezdit po „best of“ bedekr, ale hledat spíše méně známá místa. Pár z nich vám tu nabízíme.

Zbylých 63 výletů, kde jsou už také ty profláklejší, najdete v našem e-booku „74 výletů po Tenerife s dětmi“, který si můžete jako čtenáři našeho blogu do konce léta objednat s 20% slevou s kódem „milujuTenerife“.

V e-booku nenajdete jen výlety (160 km tras), ale také restaurace vhodné pro děti, dětská hřiště, pláže, zábavu, dětské koutky, výlety s kočárkem – to vše včetně fotek a užitečných odkazů.

 1. ZA ZVÍŘÁTKY: Tenerife Horse Rescue

V tomto tenerifském útulku nepomáhají jen koníkum, ale také kočičkám, pejskům, prasátkům a dalším domácím zvířátkám. Na návštěvu se domluvte pomocí Whatsappu (mluví anglicky a německy). Kontakty najdete na webu. Po útulku vás pak provede jeden ze členů místní komunity a kromě zvířátek vám poví něco také o ekologickém životě komunity, stravování pomocí potravin vyhozených ze supermarketů, o životě v jurtě ad. Strávili jsme tam nakonec asi 2 hodiny. Vstupné je dobrovolné.


 1. RESTAURACE: Guachinche El Cordero

Tuto restauraci doporučujeme, a to zejména s dětma. Je totiž přímo na banánové plantáži, takže nějaké pobíhající děti se tu ztratí jako v džungli. Navíc tu mají zvířátka – kozy a rybičky. Guachinche je název pro místní restaurace, které by měly nabízet typické kanárské pokrmy.

Návštěvu této restauraci doporučujeme raději zarezervovat dopředu přes web. Mají tu velké parkoviště, takže parkování je bez problémů. K jídlu tu mají hlavně všechny možné druhy masa.

Děti si většinu času hrály u ohrádky s kozama, takže jsme se najedli v klidu.


 1. VÝLET MEZI SKALAMI: Roques de García

Tato túra mezi monumentálními skalisky patří mezi naše oblíbené. Šli jsme ji minimálně třikrát. Musíme však upozornit, že zvlášť ve velkém vedru může být náročnější. Důvodem je také pohyb ve větší nadmořské výšce. Nejznámější z těchto skal je Roque Cinchado a La Catedral. Proto někdy najdete tuto trasu také pod těmito názvy.

Na místo doporučujeme přijet co nejdříve ráno (alespoň do 10 hod.) nebo pak až kolem 17 odpolední. Jinak je totiž velká pravděpodobnost, že zde nezaparkujete. Výhodné je to také kvůli sluníčku. Moc stínu totiž po cestě nenajdete. Určitě nezapomeňte vzít dostatek vody a jídla.

Po cestě není žádné občerstvení. Časově vás to s dětmi vyjde přibližně na 2 hodiny.


 1. MUZEUM: Ecomuseo de El Tanque

Určitě navštivte toto velmi pěkné muzeum s vnitřní a s venkovní expozicí a moc milými lidmi v krásném prostředí částo zamlžených hor.

Před muzeem je velké parkoviště. Většinou tu není moc lidí. Muzeum je zdarma. Je tu velmi milá obsluha, která vás se vším seznámí. Je to moc pěkné muzeum, které ukazuje zemědělský život v této oblasti v minulosti a nyní. Najdete tu také řadu interaktivních prvků. Doporučujeme moc, my byli nadšení.


 1. ZÁŽITEK: Las Margaritas banana experience

Banánové plantáže uvidíte na Tenerife téměř všude. Je proto velmi zajímavé dozvědět se, jak tu banány vůbec pěstují a mnoho dalších zajímavostí. Na těchto plantážích u Las Galletas mají moc pěkné prohlídky. Doporučujeme všemi deseti.

Zaparkujte přímo u vstupu do banánové plantáže, případně najdete malé parkoviště přes hlavní ulici. Určitě se nejprve informujte, v kolik hodin dělají prohlídky a pokud je vás hodně, zařiďte si soukromou jako my.

Mají tu velmi milé průvodce, kteří mluví více jazyky. Jsou moc příjemní k dětem, takže prohlídka bavila i je. Informace, které tu dostanete, jsou velmi zajímavé, a na konci vás čeká ještě ochutnávka všech možných pochutin z banánů. Některé výrobky z banánů si můžete zakoupit. Během ochutnávky je pro děti připraven malý dětský koutek s mini traktorem, knížkami ad. Ceny najdete na webu. Můžete přijít s kočárkem.


 1. DIVOKÁ PLÁŽ: Playa Diego Hernandez

Pláž Diego Hernández je skvělá v tom, že pokaždé, když sem přijdete, je jiná. Je to primárně nudistická pláž, ale pokud si chcete ponechat plavky, nikomu to tu vadit nebude. Většinou to bylo tak “pade na pade”. Dá se sem dojít krátkou cestou, a nebo pěkným delším výletem.

První trasa vede od slepé silnice (kruháče) přímo dolů k pláži. Je krátká a vhodná, pokud se chcete hlavně vykoupat.

Pokud preferujete i malý výlet, pak doporučujeme trasu 2 z La Calety. Trasa má sice jen něco málo nad 1 km, ale vede po skalách nahoru a dolů, takže může být s dětmi tak na 1 hodinu času. Pokud je vedro, určitě nezapomeňte pokrývku hlavy a vodu. Tato cesta je určitě krásnější, co se týče výhledů, a také poznáte vedlejší pláž se skalními byty – Los Morteros.

Nad pláží Diego Hernández je krásná vyhlídka a jsou tu moc pěkné západy slunce. Počítejte s tím, že je to veselá pláž plná života, kde je vše dovoleno. Vykoupat se tu většinou dalo bez problémů. Vlny byly takový tenerifský standart.


 1. PROCHÁZKA MĚSTEM: z Los Gigantes do Puerta Santiaga

Výlet z přístavu Los Gigantes do Puerta de Santiaga je plný krásných výhledů na obrovské útesy a přírodní bazénky. Dá se jít s kočárkem. Čekají vás ale jedny schody, které vám ovšem určitě někdo rád pomůže vynést. Po cestě budete mít na výběr z řady restaurací, kaváren a také dětských hřišť.

Můžete jít z tohoto parkoviště, u kterého je divoký mořský bazének. Mapu výletu máte tady. Jsou tu krásné výhledy na oceán a obrovské útesy.


 1. VÝLET VE STÍNU VAVŘÍNŮ: Okruh Anagou

Představujeme vám náš oblíbený výlet El Bosque de Los Enigmas v pohoří Anaga, který v pohodě zvládnete s menšími dětmi. Pokud si ho budete chtít trošku prodloužit, odbočte na vyhlídku Cruz del Carmen, kde se můžete občerstvit, a pak stejnou cestou zpět.

Zaparkujte u cesty na vyznačeném místě. Vždy jsme tu zaparkovali bez problémů. Poté přejděte silnici a vydejte se nahoru směr Mirador de Cruz del Carmen. Na rozcestí se ale nevydejte ke Cruz del Carmen, ale vyražte doleva přes Cabeza de Zapata. Po cca. 1 km můžete buď jít zkratkou vlevo nebo pokračovat dál rovně po červené (dobře uvidíte na naší mapě). Obě cesty vás dovedou na Mirador de Zapata. Dávejte tu pozor na děti, je to u silnice. Odsud je to pak ještě 1,5 km zpět k “vašemu” parkovišti.

Cesta je různorodá. Někde půjdete pod stromovými mosty, někde mezi skalisky, poté zase širokou cestou, a dokonce i po schodech. Počítejte s dětmi tak 2 hodiny času.


 1. MOŘSKÉ BAZÉNKY: Bazénky v Bajamaru

Pokud budete bydlet na severu Tenerife, tak brzy poznáte, že tu není moc míst, kde se dá vykoupat bez problémů. Oceán je tu divoký a pobřeží skalnaté. V Bajamaru proto doporučujeme dva bazény s mořskou vodou přímo u pobřeží. Navíc je tu také bazének pro nejmenší! Když jsme tu bydleli, byli jsme tu denně.

Najdete tu dva obrovské bazény plné mořské vody, přes jejichž okraje se při přílivu přelévá oceán, což je obrovský zážitek a taky sranda. Pokud se koukáte na oceán, pak napravo od bazénů najdete i bazének dětský. Mají tu také toalety, sprchy a převlékárny. Do 17 hodin jsou tu plavčíci. Lidí tu většinou moc není. O víkendech jich bývá více.


 1. NA KYTIČKY: Botanická v Puertu

Tato botanická zahrada je opravdu překrásná. Bavila dokonce i naše děti. Vypadá jako takový malý prales. Oáza klidu ve městě. Byla založena už v 18. století, a možná proto má takové kouzlo. Po návštěvě můžete vyrazit na prohlídku Puerta, kde najdete nejen pěkné centrum, ale také pláže a občerstvení.

Zaparkujte zdarma na malém náměstí po pravé straně botanické zahrady. Vstup do zahrady stojí kolem 3 Eur. I když je zahrada menší, strávíte tu bez problémů 2 hodiny.

Děti pak můžete vzít na naše oblíbené hřiště El Laurel, kde si můžete posedět a dát malý piknik

 1. Z TROŠKU JINÉHO SOUDKU: Sanatorium Abona

Pokud máte rádi urbex (tzv. prozkoumávání opuštěných objektů, které vznikly lidskou činností), pak určitě doporučujeme navštívit Sanatorio de Abona. Toto leprosárium mělo sloužit pro léčbu malomocných. Po brzkém objevení léku na tuto nemoc, ale nebylo nikdy uvedeno do provozu. Zůstal tak jen rozlehlý areál, který působí tajemným dojmem.

Napsat komentář