Anaga: S dětmi na Chinamadu

Anaga je za nás jedna z nejkrásnějších oblastí Tenerife. Zelené hory, spojení oceánu a skal, pralesy tvořící zastřešené uličky, malé vesnice, úzké cesty, červená půda a nádherné výhledy. To vše tu najdete. Pokud chcete jít méně známou trasu, kde potkáte málo lidí, pak doporučujeme cestu z Punta Hidalgo do horské vesnice Chinamada.

Délka trasy: 10 km tam a zpět

Převýšení: 650 m

Časová náročnost: s dětmi 3,5 – 4 hodiny čisté chůze, bez dětí 3 hodiny

Odkaz na Stravu:

Tuto cestu jsme šli s naším dvouletým synem a 5 a 6 letými dcerkami. Syna jsme většinu cesty nesli v krosně, dcerky to celé ušly bez problémů samy. Na děti určitě dávejte pozor po celou dobu trasy. Je tu úzká cesta, v některých místech jsou srázy a skály a vyhlídky nejsou zabezpečené nevhodným zabrádlím. Určitě bych se na tento výlet nevydávala, pokud prší nebo těsně před výletem pršelo, protože cesta může být dost bahnitá a může tu docházet i k sesuvům, a s dětmi bych to také neriskovala, pokud hodně fouká.

Takhle tu vypadají některá zábradlí 🙂

Tak dost strašení 🙂 Ono to není tak strašné, jak to vypadá, naopak je to úžasný výlet, který děti velmi bavil, i když šly dvě hodiny pořád do kopce. A teď tedy kudy kam…

NAŠE TRASA

My osobně jsme výlet začali v Punta del Hidalgo (resp. Mirador Punta del Hidalgo), kde jsme bydleli. Sem se dostanete autobusem. Jezdí sem často z města San Cristobal de La Laguna. Cesta trvá asi 45 minut. Spoje hledejte zde. Dá se tu i zadarmo zaparkovat auto. Od zastávky pak sestoupíte dolů směrem k pláži a skále Dos Hermanos a odsud už jen stoupáte do vrchu směr Chinamada. Cesta je dobře značená, celou dobu sledujte žlutou značku. Občas narazíte na znak žluté čáry překřížené s bílou, tam nevstupujte. Trasu máte tady. Po necelých 5 km dorazíte do malé vesnice Chinamada, ve které je jen pár domků, kostelík, ale dokonce i občerstvení, jehož otevírací dobu najdete na foto, viz. dole.

vesnice Chinamada

Je tu také krásná vyhlídka na Roque de los Pinos a určitě doporučujeme i vyhlídku neboli Mirador de Aguaide vzdálenou asi 600 metrů od Chinamady.

Výhled z Miradoru de Aguaide
Výhled z Chinamady na Punta del Hidalgo

Cestu zpět jsme zvolili stejnou. Jsou ale i jiné varianty. Celou cestu i s obědem a přestávkami jsme šli od 10 do 16 hodin.

KUDY JINUDY

Jsou ale i další možnosti než jen z Punta na Chinamadu a zpět. Pokud se třeba bojíte, že je trasa moc dlouhá nebo moc velké převýšení, pak ji můžete zkombinovat s autobusem. Dovézt se třeba autem do Chinamady, kde se dá také bez problémů zaparkovat, pak jít z Chinamady dolů do Punta a odsud autobusem zpět nahoru do vesnice nejbližší Chinamadě, kam jezdí autobus, tedy Las Carboneras (do Chinamady autobus nejezdí!). Z této vesničky je to pak asi asi ještě 2,5 km do Chinamady. Cesta busem je s přestupem a trvá kolem hodiny. Cela pěší trasa pak bude mít asi 7 km a většina půjde z kopce.

Cestu můžete jít samozřejmě i obráceně z Punta přes Chinamadu do Las Carboneras a odsud autobusem zpátky do Punta.

A nebo můžete nechat auto v Laguně, odsud busem do Las Carboneras, z něhož půjdete pěšky přes Chinamadu do Punta del Hidalgo a z Punta se svezete busem zpět k autu do La Laguny (zkracuji tu jméno města San Cristobal de la Laguna).

PRO VĚTŠÍ TURISTY

Pokud by pro vás byla cesta moc krátká, můžete si ji nahoře prodloužit o okruh po žluté. Nebo můžete dojít až na Cruz del Carmen, což je takový hlavní trekařský bod v Anaze.

Kombinovat se dá různě. Dala jsem tu odkazy na mapy, tak se už sami rozhodněte, jaká trasa je pro vás ta pravá 🙂

Napsat komentář