Itálie – Lido di Jesolo, Benátky

Blíží se čas dovolených, a tak jsem si zavzpomínala na tu naší poslední…

Neradi jezdíme na dovolenou v sezóně, a proto jsme minulý rok vyrazili až na přelomu září a října. Tím pádem jsme si užili poslední sezónní den v italském městě Lido di Jesolo, zbylé dny už byly mimo sezónu, a tak jsme mohli sledovat, jak se město vylidňuje, zabarikádovávají se hotely a uklízí lehátka z pláže.

Ve městě byl klid, pláže volné, otevřeno už jen pár restaurací a obchodů, což nám nevadí. Co byl pro mě ale větší problém, byla teplota moře 🙂 Jediné, co jsem zvládla, bylo namočit si nohy. Ovšem manžel se koupal, a to hned dvakrát. Já si raději užívala místní plážové kavárničky.

 

Cesta do Itálie přes Mnichov

Při cestě do Itálie jsme se stavili za kamarády do Mnichova. Byli jsme tam pouze necelé dva dny, ale Mnichov na mě zapůsobil jako vcelku příjemné místo k životu.

Navštívit tu určitě musíte místní pivnice, pivní zahrady nebo olympijský park. Z vyprávění stojí za to i Octoberfest 🙂

Bydlení

Už je to dlouho, co jsme bydleli v cizině v nějakém hotelu nebo penziónu. Upřednostňujeme bydlení v soukromí. V Itálii jsme přes airbnb zvolili byt s terasou, který byl od moře vzdálen asi 100 m. I když nám italský styl bydlení nevyhovuje, slunná terasa a moře nám vše vynahradilo. Ceny se pohybují od 1200 Kč po 2000 Kč/noc za celý byt (pro 4osoby) poblíž moře.

Pláž

Pláž je tu pro děti ideální. Široká, s pomalým vstupem do vody, dlouhá 15 km. Děti tu můžou hledat mušličky, kterých je tu dost. Navíc tu mají i různé klouzačky a prolézačky.

Benátky

Do Benátek nemá smysl se dopravovat autem. Čekaly by vás problémy s parkováním, a navíc cesta trvá téměř hodinu. Lepší variantou je jet lodí. Z Lido di Jesolo je nejblíže Punta Sabbioni (20minut), kde jezdí každou chvíli loď a do půl hodinky jste v Benátkách. Je to linka 14, případně 12, která to ale celé objíždí přes ostrovy Burano a Murano. Cena je asi 13E, děti do 6 let by měly být zdarma.

Benátky jsou nádherné starobylé město, ovšem i v říjnu přeplněné turisty. Vůbec si nechci představovat, jaké to musí být v sezóně. Benátkama se stačí pouze procházet a nasávat atmosféru. Co ale určitě musíte navštívit je náměstí svatého Marka.

V Itálii jsou pláže ideální pro děti. Je to víceméně jedno z nejbližších koupání v moři pro nás vnitrozemce 🙂 A pokud pojedete mimo sezónu, mysím, že budete spokojeni 🙂

 

Napsat komentář