Krušné hory – Božídarské rašeliniště, Klínovec

Mám raději ty méně navštěvovaná místa naší vlasti, a proto mám ráda i Krušné hory 🙂 Nejsou sice tak turisticky oblíbené jako Krkonoše nebo Šumava, ale krásou se jim vyrovnají a ryzostí a drsností krajiny je podle mě dokonce předčí. Krušné hory aneb Rudohoří…

Ubytování

Bydlení jsme našli v apartmánech v Loučné pod Klínovcem kousek od lanovky. Mětečko leží v krásné krajině.

Výlety

  • Boží Dar

Boží Dar v létě a v zimě je úplně jiné město. Proto pokud jste poznali Boží Dar v zimě, neváhejte se sem vydat i v teplejších měsících.  V létě se vám otevře řada stezek, které v zimě nepoznáte. Jednou z nich je naučná stezka Božídarské rašeliniště. Přes 3 km dlouhá stezka je oázou pro duši. Velmi příjemná procházka krásnou přírodou. A kdo jako já miluje různé stezky a dřevěné chodníčky, tak tady si přijde na své 🙂 Můžete bez problémů absolvovat s kočárkem. Zaparkovat můžete buď na začátku stezky nebo na Božím Daru, což ale moc nedoporučuji, protože najít zde místo k parkování je složité a všude se platí.

Dalším tipem je naučná stezka Ježíškova cesta, kde si můžete vybrat, jestli půjdete její těžší (12,5km) nebo light 🙂 verzi, která má 5,5 km. Tato cesta je dobrou zábavou pro starší děti, které zde můžou plnit různé úkoly (ovšem je třeba si dopředu zakoupit za 30 Kč notýsek na infocentru). Ježíškova se jmenuje proto, že na Božím Daru prý vyřizuje svou poštu Ježíšek 🙂 Cesta je v pohodě průchodná s kočárkem.

     

  • Klínovec

Na nejvyšší hoře Krušných hor najdete zatím jen starý hotel, vysílač a rozhlednu. Vše se ale prý má změnit a bude se renovovat 🙂 Najdete tu ale i pěkný výhled. A tím spíš když nebudete líní a vylezete nahoru na 24 metrovou věž.

Určitě se teple oblečte. Fouká tu a navíc je to už přece jen výška 🙂 Průměrná roční teplota je zde prý 2,5 C.

Jestli máte rádi horská kola, pak je tu pro vás několik stezek od modrých až po červené v dobře vypadajícím trailparku.

  • Karlovy Vary

Napsat komentář