La Gomera – výlet do Jurského světa

La Gomera je jeden z méně známých Kanárských ostrovů. Většinou sem lidé necestují na dovolenou, ale pouze na jednodenní výlety z blízkého Tenerife. Za nás můžeme říct, že je to velká škoda! I když možná právě i malý počet turistů přispívá k jedinečnosti tohoto ostrova. My tu strávili týden a dalo by se určitě i víc. Je tu nádherně!

PRVNÍ SEZNÁMENÍ S OSTROVEM

Na La Gomeru se dostanete třeba z tenerifského přístavu Los Cristianos za necelou hodinu. Cena je celkem vysoká (za pět lidí a auto tam i zpět chtěli asi 240Eur, být rezidenti cena by byla jen 40 Eur). Ale když už tu člověk je, tak to chce využít.

Hned po příjezdu vás překvapí, jak je La Gomera zelená. Z námi navštívených ostrovů určitě nejzelenější. Po vyprahlejším jihu Tenerife je to potěcha pro oči. Vysoké zelené kopce, ze kterých trčí obrovské skály. Do toho si připočítejte málo turistů. A k tomu ještě divoké černé pláže a máte před sebou dokonalost 🙂 Ty pláže jsou tedy výhoda i nevýhoda. S dětmi se tu moc nevykoupete. Pláže se žlutým pískem a pozvolným vstupem do moře s malými vlnkami tu totiž nenajdete. Tady je to jiná divočina!

KAM SE VYDAT?

Tady máte jen pár našich tipů. Byli jsme i na dalších plážích a v dalších městečkách. Na La Gomeře jsou všechna velmi krásná. Objevujte 🙂

 • San Sebastián de La Gomera – na to že města moc nemusíme, tak tohle se nám fakt líbilo. Lagomerské hlavní město je líbezné. Zdejší promenáda a náměstí zve k posezení. A místní pláž je jedna z mála, kde se nemusí bát koupat i malé děti.
 • Vallehermoso a okolí – městečko je to líbezné. V jeho okolí najdete řadu dědin postavených v kaskádách. Jak to tu stvořili, nechápu. Zajímavá je i místní pláž playa de Vallehermoso. Nad dědinkou dokonce naleznete sladkovodní jezero. To je na Kanárech jev doslova nevídaný 🙂 Doporučujeme posedět na zdejším náměstí a navštívit zdejší hospůdku.
 • Roque de Agando – jeden ze symbolů La Gomery. Nemá smysl chodit přímo ke skále. Lepší je dát si krátký výlet na vyhlídky, které najdete v tomto odkazu. Vybrat si můžete různě dlouhé výlety od 1 km až po 6 km a víc.
 • lesy v NP Garajonay – taková gomerská Anaga. Náš okruh máte tady. Má 11 km. Cesta vede překrásným lesem s pár výhledy. Na začátku je piknikové místo, parkování a hřiště pro děti. Pokud jste tu na Gomeře na delší dobu, tak toto je tip na celodenní výlet.
 • Mirador de Abrante – kromě výhledu si tu projděte i tuto zvláštní červenou krajinu. Okruh má asi 1 km.
 • Centro de Visitantes (Garajonay) – najdete zde. Mají tu velmi pěkné muzeum a zahradu.
 • valle Gran Rey – trošku větší městečko na zdější poměry, s pláží s dobrým přístupem do vody.

2 Replies to “La Gomera – výlet do Jurského světa”

 1. Dobrý den, právě plánujeme s dětma dovču právě sem. Uvažuji nad ubytováním ve Vale Rey – prý je tu pláž pro děti jak stvořená… Nebo byste doporučila jiné místo? A ten trajekt – poplujete jen s kufrem a auto bychom si chtěli půjčit až na ostrově – je to možné? Cenu mi to našlo 40-50Euro na dospělého, 20-30 na dítě a pro mrňouse v golfáčích by to mělo být snad dokonce zadarmo. Kdy ještě kupovali lístky? Až na místě, nebo to jde i online? A jak často to jezdí? Mám představu, že bychom na letišti sedli na taxíka a dojeli do přístavu, mělo by to být 15km.
  Předem děkuji za odpověď

  1. Ano, tam je fajn pláž, a také v hlavním městě. Jinak my si auto brali s sebou…ale asi se dá půjčit i na ostrově. Lístek jsme kupovali online asi týden dopředu…určitě jezdí denně, řekla bych že i několikrát. Jezdí to z Los Cristianos a to je tak čtvrt hoďky od letiště, přesně, jak píšete…. Užijte si to!

Napsat komentář