Rakousko – Korutany, NP Nockberge (Alpy)

Rakouské Korutany jsou pro mnoho lidí oblast neznámá. V Rakousku jsou určitě navštěvovanější místa než Gurktálské Alpy. Je to dáno i tím, že leží od naší republiky trochu dále, téměř až u hranic s Itálií. Pokud si ale chcete (stejně jako my) udělat pauzu při cestě z Itálie, pak je oblast severně od Villachu dobrá volba.

Je to nádherná krajina zasvěcená Heidi, děvčátku z hor. Kdo Heidi nezná, musí dětem přečíst knížku od Johanny Spyri nebo kouknout na film či seriál, který vypráví o osiřelém děvčátku, které vychovává její mrzutý samotářský děda uprostřed rakouských hor. Naší dcerce se tento seriál velmi líbil.

Ubytování

Bydlení jsme znovu našli přes airbnb. Vyšlo nás na něco kolem 1000 Kč/noc za celý byt 2kk s krbem a balkónem. Byli jsme spokojeni.

Byt se nacházel v městečku Wiedweg, které leží na náhorní plošině obklopené zelenými kopci tyčícími se až do výšky nad 2400 m.n.m.. Ve městě najdete velký supermarket i hřiště pro děti. Navíc je zde velmi krásný kostel a staré budovy.

Heidi Alm Children Adventure Park

Zábavy pro děti zde najdete opravdu hodně. Například Heidi Alm je asi 2 km dlouhá procházka s cca. 28 stanovišti, kde jsou různá vyobrazení ze života Heidy, takže nemusíte děti neustále popohánět a výlet dobře utíká.  Stanoviště jsou opravdu zdařile udělána, je zde i klouzačka, živé kozy, dědečkova chaloupka… děti to opravdu velmi baví. Cesta je vhodná i pro kočárek. Dospělí platí 8 E, děti od 2 let 4 E. My vyrazili za špatného počasí, kdy jsme byli v celém parku jediní, takže na pokladně byl jen nápis, že vstup je zdarma a dveře do areálu byly otevřené 🙂

Po prohlídce parku doporučuji ještě krátkou procházku kolem Falkertsee. Výletů jde udělat nepočítaně. Jsou zde i lanovky, feraty (dokonce i dětská) nebo můžete vylézt na vrchol Falkert (2308m.n.m.). Pořádně se ale oblékněte, protože už to jsou opravdu hory a počasí je proměnlivé. My měli na začátku října mlhy a dokonce trochu sněhu 🙂

Zirbenzapfi Erlebnisweg

aneb cesta pana šišky 🙂 Na této cestě u Herzl Hutte vás nedoprovází Heidi, ale pan šiška. Tato cesta je o něco delší (cca. 2,5km) a také schůdná s kočárkem. Navíc je zdarma. Je zaměřena na přírodu a ekologii. Najdete zde různé lesní prolézačky, zvířátka ze dřeva, umělý potůček apod. Můžete hádat, jaká šiška je z jakého stromu či jaký zvuk patří jakému ptáčkovi nebo si zkusíte hod šiškou na cíl či nakreslíte obrázek křídou. Potom se ještě určitě stavte na kávu v Herzl Hutte. I když vy se tam budete muset stavit už před tím, než se vydáte na cestu pana šišky….Proč? Nechte se překvapit 😉 Jednu hru byste si totiž bez zastávky v Herzl Hutte nezahráli 🙂

Za návštěvu pak stojí i další jezera – Turrachsee, Schwarzsee, které jsou od Wiedwegu kousek či dále položená jezera Millstatter see a Brennsee. Další možností je odpočinout si v lázních v Bad Kleinkircheimu. Na zimu tu pak láká spousta lyžařských středisek.

My byli nadšení. Ubytování skvělé a pro děti spoustu zábavy na čerstvém vzduchu.

Napsat komentář