Tipy na výlety na západním pobřeží Korsiky

Také jste měli na základní škole v zeměpise problém s tím, abyste určili, kde je Sicílie, Sardínie a kde Korsika? Ještě před měsícem bych si nebyla jistá…dneska už vím, že Korsika je ten ostrov z těch tří úplně nejsevernější a že patří Francii 🙂 A také už vím, že mají krásné oblázkové i pískové pláže, zelené kopce tyčící se dokonce nad 2500 m.n.m. a krásné skalnaté útvary, kam se podíváš.

CESTA

Trasa z České republiky vás čeká dlouhá, něco kolem 11 -12 hodin jen do přístavu Livorno, Janov, případně můžete ještě trajektem z Nice. Po cestě je tedy třeba udělat si pár zastávek. My přespávali na Lago di Garda v kempu. Škoda, že to bylo tak narychlo, protože jsme spěchali na trajekt. Určitě stojí za to na Lago di Garda pobýt delší dobu. Ubytování a celé pobyty najdete třeba zde.

Dále jsme navštívili Pisu

a cestou zpátky jsme strávili noc u kamarádu v Mnichově.

Po cestě je ale řada dalších míst, které stojí za návštěvu – namátkou třeba Verona, Florencie, Boloňa a vlastně kdekoli v Alpách.

TRAJEKT

Pokud nepoletíte letadlem, tak jiná možnost než trajekt (nebo plavat :)) vám nezbyde. My vyzkoušeli dvě nejčastější možnosti.  Můžete zkusit buď

  • z Janova přes noc (21 – 7). Za nás velmi příjemné. Já se toho trošku obávala, ale bylo málo lidí, dětský koutek téměř úplně volný a většinu cesty prospíte. Určitě si ale s dětmi objednejte kabinu!

  • z Livorna (4,5 hodiny cesty). Do Livorna jsme jeli cestou zpět, tedy už v říjnu mimo sezónu. Byly dvakrát dražší „plavenky“:), trajekt narvaný k prasknutí, protože už jezdí max.jednou denně a lidi neobjednávají kabiny, takže jsou všichni nacpaní v dětském koutku 😀 My jeli se společností Moby, ale můžete zkusit i o něco dražší Corsica Ferries.

TIPY NA VÝLETY

  • Ubytování jsme našli přes Airbnb v oblasti zvané Calcatoggio v zátoce Liscia. Prázdné písečné pláže obklopené zelenými kopci.

 

  • Calanques de Piana – tuhle cestu si užijete nejdřív autem a potom určitě zastavte a vydejte se aspoň na malý výlet 🙂 Tato oblast patří do seznamu UNESCO a naprosto oprávněně. Červené skály různých tvarů, krásné výhledy, záliv Porto…Cesty nejsou vůbec vhodné pro kočárek a ani moc pro menší děti (do cca. 3-4 let, samozřejmě záleží na jejich šikovnosti). Jsou tu skály, velké kameny apod.

  • Porto (Ota) – krásná oblázková pláž obklopena skalami, kde se na jedné z nich tyčí stará pevnost

  • Cestou zpět to vemte nikoli po pobřeží (což je ale většinou rychlejší), ale přes hory. Potkáta tu hodně zvířátek (krávy, kozy, prasátka, oslíky…) a děti budou nadšené. Rodiče se mohou kochat přírodní scenérií 🙂

O východním pobřeží se dočtete v dalším článku 🙂

Napsat komentář