Hrad a zámek Březina

V nenápadné obci na Rokycansku jsme našli super tip na půldenní výlet s dětmi. Tímto děkuji převelice S kočárkem na hory, která nás sem nasměrovala. A co tu tedy kromě zámku a hradu, jak už je jasné z nadpisu, je?

V létě vás určitě naláká koupaliště. V chladnějším počasí vám bude muset „stačit“ dětské hřiště a příjemný výlet na hrad a do zámeckého parku.

Hrad Březina se také někdy nazývá Salon. Z hradu totiž do dnešní doby zbyla jen taková věžička, zahradní altán neboli salon. To, jak se tu hrad tyčí nad místní nádrží, je moc pěkný pohled. Když se dětem nebude chtít na hrad, můžou zůstat dole na hřišti, celou cestu na ně z hradu uvidíte.

Později si můžete udělat výlet i do zámeckého parku, který je hned vedle. Zámek je sice zavřený, ale zahrada je přístupná. Pod zámeckou zahradou můžete vidět stádo kraviček. Je tu totiž statek.

S kočárkem bych to spíš nechodila. Když už tak s terénním. Problematický je terén kolem hradu, jinak je to bez problémů. Trasa je TADY. Dá se jít z hřiště rovnou na hrad a pak hned do zámeckého parku. Nemusíte to obcházet. V mapě to nejde vyznačit, ale na místě hned uvidíte. Zaparkovat se dá i ve vsi Březina a jít z druhé strany.

Napsat komentář