Krásnou naučnou stezkou na rozhlednu Špulka

Délka: cca. 1 km z obou parkovišť jedním směrem (u Špulky se dá udělat mini okruh, dohromady 2,1 km)

Kočárek / odrážedla: ano,terénní / ano

Parkoviště: Lbosín (parkoviště A u hlavní silnice nebo parkoviště B u staré budovy)

Občerstvení: bufet pod rozhlednou

Tento výlet doporučujeme začít ve Lbosíně na parkovišti B, abyste neminuli velkou část naučné stezky a hlavně krásný altánek s rybníčkem, stolkem na hraní Člověče, nezlob se a hru o lovení rybek. Po celou dobu stezky vás čekají malé dřevěné cedulky s hádáním ptáčků (odpovědi na otázky vás čekají nahoře pod rozhlednou Špulka). Dále narazíte na různé informační tabule od místních škol nebo institucí, např. o myslivosti, chovu včeliček, vázání uzlů, potkáte dřevěnou žabičku a trpaslíka či malé dřevěné bludiště se špulkou. Prostě děti mají pořád nějakou zábavu. Nejlepší je ale již zmiňovaný altánek, ve kterém si můžete zahrát Člověče, nezlob se. U místního rybníčku je i dřevěná lodička, ze které můžete lovit umělé rybičky. Prut tu také najdete!

Rozhledna Špulka je pak už jen třešničkou na dortu. Každopadně moc krásnou třešničkou 🙂 Je velmi pěkná, ale nic pro lidi, kteří nemusí výšky. Schody jsou totiž průhledné . A pokud vám bude foukat prudký vítr jako nám, je možné, že děti nahoru ani nedostanete. Můžou počkat dole u trpaslíka se špulkou 🙂

Trochu info o rozhledně….je vysoká asi 30 m a vede na ni 150 schodů. Vrch, na kterém stojí, se jmenuje Březák.

Po většinu cesty narazíte na cedule kudy kam. Pod rozhlednou je dokonce i wc a bufet. S kočárkem se dá jít, ale spíše terénním a ne za bláta.

MAPY

Mini okruh.

Cesta na Špulku z parkoviště B. Doporučujeme!

Cesta na Špulku z parkoviště A.

Napsat komentář