Zahrajte si na schovávanou v Besedických skalách!

V Českém ráji naleznete spoustu různých skalních měst. Pro nás je ale zásadní otázkou – které z nich bude děti bavit nejvíc? 🙂 Podle hodnocení našich tří dětí (a nakonec i nás dospělých) zažijete největší srandu v Besedických skalních bludištích – Kalich a Chléviště.

Délka: 3,5 km (2-3 hodiny)

Kočárek: ne

Občerstvení: restaurace Kalich

Zastávky: výhled na Malou Skálu, výhled na Suché skály

TRASA JE TADY.

Auto zaparkujte na placeném parkovišti v obci Besedice. Poté se vydejte mírně do kopce po červeně značené stezce a za amfiteátrem uhněte na modrou k Besedické vyhlídce (viz.mapa). Hned poté vás čeká ta největší sranda v bludištích Malý a Hrubý kostel a Kalich. Pří hře na schovávanou tady můžete strávit i několik hodin 🙂

Za slují Českých bratří odbočte na žlutou turistickou cestu směr vyhlídka Českých bratří až dojdete na křižovatku Kalich – Na Rovně. Odsud pokračujte po žluté směr Chléviště, kde najdete čtyři vyhlídky, pár slují a jeskyní a děti si tu zase bezvadně vyhrají.

Po žluté pokračujte dále i přes Pánovo pole až na vrchol Sokol. Zde už tolik skal není, zato je tu ale pěkná vyhlídka na Suché skály. Odtud už pak jen seběhnete po žluté dolů k rozcestí U Kalicha a po červené už je to jen kousíček zpět na parkoviště. Na odpočinek doporučujeme velmi zajímavou dřevěnou restauraci Kalich, která je kousek od rozcestí U Kalicha.

Napsat komentář