Dětské knížky o cestování

Baví nás dvě věci – cestování a knížky. A proto jsem se rozhodla, že v tomto článku se s vámi podělím o tipy na dětské knížky o poznávání nových zemí, zvyků a kultur.

Vybrali jsme jich zatím pět. Většina je zeměpisných, ale je tam i jedna interaktivní s doplňováním samolepek a informací a jedna, která přináší příběhy z různých koutů světa s překrásnými ilustracemi.

  • Atlas Evropy pro děti (Oldřich Růžička, Tomáš Tůma, nakl. Albatros)

Knížka s šesti velkými mapami a několika mini knížečkami, kde najdete slavné osobnosti, zvířata nebo známé stavby daného místa. Holky velmi baví rozkládat mapky a hledat podle obrázku, kde co je.

  • Mapy –  Atlas světa, jaký svět ještě neviděl (Aleksandra a Daniel Mizielinští, vyd. Host)

Nádherně ilustrovaná mapa celého světa na velmi pěkném papíru.

  • Atlas pro malé cestovatele (vyd. Dobrovský s.r.o.)

Interaktivní a zábavné mapy ze všech světadílů. Knížka obsahuje nálepky různých známých míst a vlajky, které si děti mohou lepit na určená místa. Dál v ní najdete i dětský cestovatelský pas a pohledy, na kterých je malý kvíz o každém světadílu. Tohle bude děti bavit nejvíce 🙂 Nejlevněji jsem ji viděla na Dobré knihy.

  • Šibalské pohádky (John a Caitlín Matthewsovi, vyd. Euromedia group a.s.)

Knížka plná zvířecích bajek a povídek z různých koutů světa. Najdete tu příběhy ze severní Afriky, Irska, Finska, Mikronésie nebo třeba Francie. Příběhy, které se v té oné zemi vypráví, toho mohou hodně naučit o kultuře daného národa.

  • Atlas světa pro děti (Oldřich Růžička, Iva Šišperová, B4U Publishing s.r.o.)

Podobné jako Atlas Evropy pro děti, akorát tu na vás čeká mapiček sedm 🙂 Za dobrou cenu můžete koupit třeba na Dobré knihy.

Napsat komentář