Podzimní Jizerky – Královka

To se vám takhle jednou čtyři dny před víkendem zruší program a vám se nechce trčet v Praze (ostatně to se nám téměř vždy nechce). No a vznikne z toho bezvadný výlet!

Pro nás milovníky hor z Prahy jsou Jizerky tou nejrozumnější volbou, protože jsou to nejbližší kopce, které se dají považovat za hory. A je to tu krásné!

A tak obepíšeme pár kamarádů a on se i takhle narychlo někdo „chytí“ ( Děkujeme, bylo to s váma moc bezva :* ).

Takže co dělat takhle na úplném počátku zimy v Jizerkách? Třeba bobovat a sáňkovat…

No a pak ještě třeba bobovat a sáňkovat….a ještě abych nezapomněla tak bobovat a sáňkovat. Prostě jako Pražáci když vidí po roce sníh 😀 Nutno ale dodat, že děti naše nadšení ze sněhu moc nesdílely. Bylo tedy třeby najít náhradní program. Jako první nás napadlo jezdit na lžíci nebo se koulovat 😀 Nakonec jsme se rozhodli, že výlet bude lepší nápad. Vybrali jsme vyhlídku Královka, i když tedy jet na vyhlídku v tomhle počasí (viz. níže), není úplně ideální … Mlha, kam se podíváš.

Na vyhlídku Královka se můžete vydat pěšmo z centrálního parkoviště v Bedřichově. Měla by to být trasa asi 1 km vhodná i pro kočárek. My zvolili jízdu autem až na parkoviště u rozhledny. Připravte si 50 Kč na celý den. A co tu? Pro děti je to tu skvělé. A ostatně i pro rodiče.

  • obrovské dřevěné dětské hřiště

  • výborná restaurace s vynikajícími obřími dezerty a dobrá káva
  • rozhledna Královka

  • zvířátka – horské krávy, kozy

 

 

Zaujmou vás příchutě jako švestková s růžovým pepřem, švestková s mákem nebo hrušková se zázvorem. A jsou fakt skvělé.

Na Královce v pohodě strávíte s dětma celý den. A to i v takovém počasí, jaké jsme měli my. Nutno ale dodat, že jsme se na Královku vydali i druhý den a to už bylo lépe.

Ještě na závěr….Pokud pojedete do Jizerek, tak si určitě zkuste sehnat ubytování v nějaké místní starší roubence. My našli jednu z roku 1890 a byla to pohádka.

 

 

Napsat komentář