Tipy na výlety na východním pobřeží Korsiky

V předchozím článku jsem psala o výletování na západním pobřeží. Určitě ale nezůstaňte jen na pobřeží. Nádherně je i ve vnitrozemí,což můžete okusit při přejezdu na východ. Cesta sice trvá delší dobu, o to je ale ale krásnější. Určitě si udělejte do hor a skal alespoň jeden výlet 🙂

V prvním článku jsem také psala o cestě (vč.trajektu) z Čech na Korsiku, takže teď jen ve zkratce…

Trasa z České republiky vás čeká dlouhá, něco kolem 11 -12 hodin jen do přístavu Livorno, Janov, případně můžete ještě trajektem z Nice. Po cestě je tedy třeba udělat si pár zastávek. My přespávali na Lago di Garda v kempu, navštívili Pisu a cestou zpátky jsme strávili noc u kamarádu v Mnichově.

Po cestě je ale řada dalších míst, které stojí za návštěvu – namátkou třeba Verona, Florencie, Boloňa a vlastně kdekoli v Alpách.

TRAJEKT

Pokud nepoletíte letadlem, tak jiná možnost než trajekt (nebo plavat :)) vám nezbyde. My vyzkoušeli dvě nejčastější možnosti.  Můžete zkusit buď

  • Janova přes noc (21 – 7). Za nás velmi příjemné. Já se toho trošku obávala, ale bylo málo lidí, dětský koutek téměř úplně volný a většinu cesty prospíte. Určitě si ale s dětmi objednejte kabinu!
  • Livorna (4,5 hodiny cesty). Do Livorna jsme jeli cestou zpět, tedy už v říjnu mimo sezónu. Byly dvakrát dražší „plavenky“:), trajekt narvaný k prasknutí, protože už jezdí max.jednou denně a lidi neobjednávají kabiny, takže jsou všichni nacpaní v dětském koutku 😀 My jeli se společností Moby, ale můžete zkusit i o něco dražší Corsica Ferries.

UBYTOVÁNÍ

Bydleli jsme zase přes Airbnb v bytě s výhledem na moře, řeku i hory ve městě Solenzara. Krásné! Toto město bylo trošku živější než naše původní ubytování na západě. Má krásný malý přístav, okolo něj pár restaurací. Je tu dětské hřiště, dva obchody.

Pláž je tu celkem velká a zajímavá tím, že tu řeka Solenzara vtéká do moře a vytváří se tu zajímavá plážička, kde máme z jedné strany sladkou vodu (takové jezírko) a z druhé strany moře. Navíc je tu kousek do hor.

VÝLETY

  • řeka Solenzara

Řeka Solenzara je krásná. Velké balvany, malé vodopády. Dá se tu provozovat canyoning. Ti méně odvážní, avšak ne o moc, protože musí být pěkně otužilí :), se tu mohou vykoupat. Určitě se u ni zastavte, i kdyby jen na svačinu. Navíc je tu i pěkné lanové centrum.

  • hory – Bavella, Cumpuleddu

Vyjeďte autem k Village de Bavella a odsud už vede řada výletů, kam budete chtít. My se vydali na Cumpuleddu (9km tam a zpět) – do skal, ve kterých najdete díru jako po bombě. Ovšem cesta je cíl 🙂 A po cestě budete mít překrásné výhledy na zubaté štíty skal a na borovicové lesy.

  • Porto Vecchio – na pláž a na zmrzku 🙂

Třetí největší město Korsiky bylo postaveno na slanovodních močálech. Okolo Porto Vecchio najdete řadu pláží, které jsou považované za jedny z nejkrásnějších, takže určitě nějakou navštivte.

  • Bonifacio

Město umístěné na skále na nejjižnějším cípu Korsiky je také jedno z největrnějších. I když jste celou Korsiku strávili v tričku, tak sem si pro jistotu vezměte minimálně větrovku. Každopádně jeho návštěva určitě stojí za to. Úzké uličky městečka, výhled na obrovské skály nad mořem, schodiště vedoucí podél skal, lodě plující do zátoky a dokonce i pirátské lodě :), to vše má své kouzlo.

  • bílá pláž Roccapina

32 km od Bonifacia najdete lví pláž Roccapina pojmenovanou podlé skály, která vypada jako hlava lva. K pláží se dostanete 2,5 km po prašné nezpevněné cestě. Nepočítejte s tím, že jste za pět minut tam. Cesta je tak na 20-30 minut, pokud chcete aby auto dojelo celé a vy jste nezůstali na Roccapině navždy 🙂 I když proč ne 🙂 Parkoviště je tu bezplatné a od něj už je to na pláž cca. 200 m.

  • ekopark u města Bastia

Kousek pod městem Bastia najdete Park Réserve Naturelle de l’Etang de Biguglia s Ecomusée. Doporučujeme, pokud čekáte dlouho na trajekt a nechcete se vám ten čas trávit ve městě. Je tu klid, jsou tu koně, krávy, spoustu ptáku. Je to tu opravdu líbezné.

Napsat komentář