5 tipů kam v Portugalsku s dětmi

Portugalsko bylo v našem hledáčku už dlouho a určitě se sem ještě chceme vrátit. Hlavně pobřeží je nádherné. Ale byli jsme také ve vnitrozemí, a i to stojí za návštěvu.

Připravte se na to, že oproti Španělum jsou Portugalci trošku zasmušilejší, takže doporučujeme se nejdříve zdržet v Portugalsku a pak až ve Španělsku než naopak :-), protože pak budete porovnávat, proč se tu najednou všichni mračí. Jazyky si také nejsou skoro vůbec podobné, jak by člověk čekal. Takže se to prostě chce odpoutat od Španělska, protože Portugalsko je prosté jiné a své.

ALGARVE I. – Carvoeiro

Carvoeiro je malé městečko při jižním pobřeží Atlantiku. Jsou tu nádherné pláže. Doporučit můžeme třeba Praia do Vale de Centeanes nebo Praia do Carvalho. Výlet si určitě udělejte po pobřeží k Algar Seco. Nádherné skalní útvary a okna.


ALGARVE II. – Lagos

Pobřeží města Lagos je plné nádherných skalních útvarů a pláží. Počítejte s tím, že tady bude dost plno. Za návštěvu stojí třeba Ponta da Piedade, Praia do Camilo, Praia de Dona Ana ad.


LISABON

Navštívit hlavní město je téměř povinnost. Lisabon má svoje kouzlo. Má krásné klidnější pobřeží s kavárničkama a hlučnější střed města stoupající do kopce. Zachovává si svůj ráz a na nic si nehraje. Místní dlaždičky na domech jsou top. Na nekterých místech mi Lisabon připomínal Prahu.


BURACAS DO CASMILO

Velmi krásné horské kotliny, kde si můžete dát příjemnou túru, do jeskyní nebo si zalézt. Skvělé na odpočinek mezi Lisabonem a Portem.


Arco de Baúlhe

Méně známé krásné městečko Arco de Baúlhe je na severu ve vnitrozemí a je moc fajn, zvlášť pokud chcete poznat také méně turistické Portugalsko. Je tu restaurace s výborným jídlem a krásným výhledem Caneiro. Určitě ale nezapomeňte vyjet do místních hor a zajít do místní putyky, protože to co tam zažijete za hody, nikde jinde neuvidíte 🙂 Tady nebyl jídelní lístek, tady jen pořád nosili a nosili všechno možné, co jsme zrovna dojedli 🙂

Napsat komentář