Vrch Vítkov s dětmi

Uprostřed Prahy je pár klidných zelených oáz, kde si můžete s dětmi odpočinout, dát piknik na trávě nebo se projet na odrážedlech. Jedno z takových míst je i Vrch Vítkov ležící mezi Žižkovem a Karlínem. Navíc můžete tento výlet spojit i s návštěvou Vrchu sv. Kříže, na kterém najdete tři pěkná hřiště a příjemnou hospůdku. Více o Parukářce najdete TADY.

PARKOVÁNÍ A CO VÁS TU ČEKÁ

Když sem chodíme, jezdíme většinou MHD (zastávka Biskupcova, Ohrada nebo Tachovské náměstí) či parkujeme zde. Po celém vrchu vede široká asfaltka, takže je kopec ideální pro odrážedla a kola, bez problému se sem dostanete s kočárkem. Pro děti tu najdete několik hřišt, venkovní posilovnu, pítka. Je tu i bufet, fotbalové a beachvolejbalové hřiště. Uprostře cesty k památníku vás čeká i malá pozorovatelna.

Ač se to nezdá, tak největším lákadlem je socha Jana Žižky z Trocnova na koni. Děti se tu vyřádí na schodech, mohou hrát na schovávanou kolem sochy. Pamatuji se, že jsme tu jako děti v pohodě strávily celý den 🙂

TROCHU KULTURY

Na Národní památník na Vítkově se můžete podívat i zevnitř. Pro kluky, ale i některé holky, může být zajímavý i Armádní muzeum Žižkov, které je ale teď bohužel z důvodu rekonstrukce dlouhodobě zavřeno.

Velmi doporučujeme posezení v Café Vítkov! Krásný výhled, koutek pro děti, příjemné prostředí a navíc bezbariérový přístup.

Doporučená trasy je TADY. Výlet tak může mít až 3 km a společně s návštěvou hřišť, památníku a kavárny se může stát i celodenním 🙂

Napsat komentář