Na odrážedla k Lítožnickým rybníkům (Dubeč)

Délka: cca. 4 km

Odrážedlo/kočárek: ano / ano (po dešti to může být za rybníky rozbahněné)

Občerstvení: Běchovický dvůr (mají tu dětský koutek, v létě zahrádka venku)

Doprava: autobusem na zastávku Dubeč (111, 240, 329, 908) zpět zase autobusem ze zastávky Běchovice (109, 163, 209, 221, 240, 250, 262, 909), případně vlakem ze stanice Běchovice – střed. Pokud pojedete autem, tak zaparkovat se dá i za mostem v Dubči nebo u dětského hřiště v Běchovicích.

BLUDIŠTĚ A ZŘÍCENINA V DUBČI

Trasu jsme začali v Dubči, kde je velmi krásný park okolo zříceniny tvrze Dubeč, ale můžete samozřejmě jít i naopak. Park je velmi příjemný. Najdete tu:

  • hřiště
  • brod
  • přírodní bludiště
  • Panskou zahradu
  • vyhlídku
  • zříceninu tvrze Dubeč
  • lávky
  • bosá stezka

 

Už tady můžete s dětmi strávit delší čas a odpočinout si, před tím než vyrazíte na dlouho cestu 🙂

LÍTOŽNICKÉ RYBNÍKY – KOUSEK SKANDINÁVIE U PRAHY

Potom dojděte k odpočinkovému místu a grottě – jeskyni a odsud už uvidíte širokou kamenitou pěšinu (viz.foto) mezi poli. Po ní se vydejte směr Běchovice (od Dubče dál) až dojdete po cca. 1 km k Lítožnickým rybníkům. Jsou teď nově zatopeny, takže na některých mapách jsem je vůbec nenašla jako vodní plochu 🙂 Budete si tu připadat jak někde ve Skandinávii. Je to opravdu krása! Čeká vás tu lavička a labutě. Uprostřed rybníků rostou zatopené stromy. Ideální místo na fotku.

Poté se vydejte na hráz a nahoru do lesa, případně pod hrází doleva k tvrzišti Lítožnice, ale budete se muset trošku brodit (i když se tu staví nová lávka, ale asi ještě nebude hotová, 10/2020). Obě tyto cesty vás dovedou na červenou cyklistickou stezku, která vás povede až do Běchovic. Cestou můžete sbírat šípky. Je jich tu požehnaně. A potkáte koníky, ovečky a kravku.

Pokud se budete chtít vrátit zpět do Dubče (třeba kvůli autu), tak nejděte doprava na hráz, ale naopak pokračujte doleva po stezce (zahybá u jedné z informačních tabulí).

HŘIŠTĚ JEŽIBABY BĚCHULE

V Běchovicích pak doporučujeme restauraci Běchovický dvůr, kde mají jednu celou místnost s dětským koutkem. A pak si vyražte pohrát vedle do Sadu běžců, kde je hřiště ježibaby Běchule, o kterém píšu třeba tady.

Napsat komentář