Tři hřiště a mega klouzačka na Parukářce

Na Vrchu svatého Kříže, který většina lidí zná pod názvem Parukářka, je několik super hřišť pro všechny věkové kategorie. Navíc je tu krásný výhled a prima hospůdka. Dá se tu posedět na lavičkách nebo v létě na dece.

Délka: 1 km

Kočárek/odrážedlo: ano/ ano

Občerstvení: pivnice Parukářka

První hřiště (v mapě číslo 2.) je ideální pro všechny věkové kategorie. Je dost velké a oplocené. Je tu příjemné sezení, které vás v létě schová před sluníčkem. Poblíž, mimo hřiště, je i pítko nebo již zmíněný bufet (u něj najdete wc).

Děti tu mají:

  • klouzačky ve svahu
  • kolotoče
  • dřevěný vláček
  • houpačky
  • pískoviště
  • prolézačky

   

Další hřiště (na mapě č.3) se skládá hlavně z mega klouzačky, která je teda bomba! Je určena dětem od 8 let, protože to na ní fakt pořádně fičí. Tento tobogán tedy bude sranda i pro rodiče :-). Naše dcerky tam nadšeně vběhly, aniž bychom věděli, že na to ještě věkově úplně nemají, a dole vyjely docela vykulené :-)) Je tam ještě pár lanových a lezeckých prvků, ale ty většinou zůstanou ve stínu tohoto tobogánu.

Třetí hřiště (na mapě č.4) je určeno spíš malým dětem. Najdete tu malou klouzačku a houpačky.

Přejít celou Parukářku je i s hřišti klidně na 2-3 hodiny (1 km). Další zábavou můžou být i bunkry a podzemní kryt, který se na kopci také nachází.

Dostanete se sem buď z Olšanské (tram Nákladové nádraží Žižkov), z Olšanského náměstí (tram 26, 9, 15, 5 i bus 136, 175) nebo bus zastávky Rokycanova.

MAPA HŘIŠŤ.

MAPA HŘIŠŤ VRCHEM.

Napsat komentář