Budhistická stúpa a Těnovická skála

Délka: 300 m

Odrážedlo/kočárek: ano/ano

Občerstvení: v centru Diamantové cesty Těnovice je občas otevřený bufet, raději si ale vemte svačinu s sebou

Nedávno jsem narazila na fotku jednoho známého u budhistické stúpy. Byla jsem docela v šoku, když jsem zjistila, že stúpa je v Čechách a ještě ve větším, když jsem zjistila, že je 8 km od našeho bydlení. Museli jsme se tam hned vydat.

POZITIVNÍ ENERGIE

První budhistická stúpa v Čechách leží na kopečku nad obcí Těnovice. Je odsud nádherný rozhled. Hned jsme si řikali, že by bylo fajn mít domeček s takovým výhledem. Stúpa je vcelku malá, ale to nevadí, i tak tu má celé místo zvláštní pozitivní atmosféru. Holky začaly naprosto spontánně stúpu obíhat po směru hodinových ručiček. Až poté jsme zjistili, že místní budhisté z Diamantové cesty to tak také dělají, protože to má prý pozitivní vliv na mysl. Tak jsme si to také třikrát obešli 🙂 Další čím se děti bavily je sbírání barevných kamínku v trávě, vkládání je na stúpu a u toho si každá něco přála.

SKÁLY V LESE

V místním lese najdete i krásné těnovické skály (8 metrů). Část z nich je zarostlá, ale k většině je volný přístup po pěšině. Holky skály velmi baví, takže jsme tam nakonec strávili skoro dvě hodiny (vč.stúpy a svačiny). Ke skalám se dostane i s kočárkem. Parkovat se dá 100 metrů od stúpy, je tam veřejné parkoviště. Vše najdete v mapě.

Napsat komentář