Pohádková zahrada na zámku Berchtold

Byla mlha, byla zima, mrholilo, a tak bylo těžší vymyslet, jak děti venku zabavit. Po zkušenostech z předešlého dne, kdy naše starší dítko téměř celou procházku na rozhlednu Doubravka proplakalo, se nám nechtělo se „jenom“ projít. Chtělo to něco nápaditějšího 🙂 A tak jsme se vydali na zámek Berchtold ležící kousek od Říčan, kde mají zahradu plnou pohádkových postav a miniatur českých hradů.

První, co děti zaujalo po vstupu do areálu, byla malá zoo, kde si můžete pohladit nebo se jenom podívat (kdo si netroufá) na kozičky, králíčky, husy a holoubky. Mladší by tam zůstala klidně celý den.

Pak už vás čeká pohádková zahrada, kde můžete zkusit hledat sovu Rozárku, veverku, Ferdu mravence a kocoura Mikeše. Jsou tu povedené repliky českých hradů, ale bohužel u nich nebyly názvy, takže jsme se nedozvěděli, jestli jsme hádali správně.

Úplně nejlepší je ale peklo. Za dřevěnými vraty vás čeká dlouhá chodba, která vede ke dvěma čertům vařících v kotli nějakého nebožáka. Musím tedy poznamenat, že já sama se bála, natož prckové 🙂

Pokud čerti vaše děti dostatečně nepostraší, máte ještě druhý pokus u ježibaby z Perníkové chaloupky 🙂

V zahradě jsou ještě další zajímavosti – elf, rusalka, drak nebo třeba hmyzí strom.

Přes léto jsou venku i trpaslíci…ti se ale před ošklivým počasím raději schovali do zámku, takže se na ně nezapomeňte jít podívat dovnitř 🙂 Při hezčím počasí je venku ještě velká nafukovací trampolína.

Pokud nebude moc zima, pak se vedle zahrady nachází ještě velké hřiště s lanovkou, klouzačkou a prolézačky. Naproti mini zoo je ještě hřiště dopravní.

Cena zima a podzim: 45 Kč dospělí, děti do 3 let zdarma, jinak 35 Kč ( v létě 130 Kč a 90 Kč)

Napsat komentář