Rozhledna Doubravka

Mezi pražskou čtvrtí Kyje, Černý most a Hostavice se rozprostírá velká zelená plocha nazývaná Čihadla. Na kopci Horka tu v červnu tohoto roku byla dostavěna věž Doubravka. Originální proutěná rozhledna určitě stojí za návštěvu…

Kudy kam

Nejlépe se na vyhlídku dostanete z ulice Za rokytkou, kousek od Kyjského rybníka, kde se dá i zaparkovat. Případně můžete jet vláčkem do zastávky Praha – Kyje (k rozhledně 1,4km) , nebo MHD na autobusovou zastávku Kyje nebo Břeclavská. Trasu najdete zde. Trasa se dá jít i s kočárkem.

Věž Doubravka

Tato konstrukčně i materiálově velmi originální stavba je dílem známého architekta Martina Rajniše a jeho spolupracovníků. Z „dílny“ tohoto autora pochází například i vzducholoď Gulliver v DOXu nebo poštovna Anežka na Sněžce.

Rozhledna je postavena převážně z akátového dřeva s modřínovými a ocelovými doplňky. Kromě materiálu a konstrukce jsou zajímavé i schody, které nejsou zcela upevněné, a proto se trošku hýbou 🙂 Na některých jsou vzkazy a odkazy lidí, kteří na ně přispěli (část stavby byla totiž financována věřejností). Devadesát osm schodů vás dovede do výšky 20 metrů . Čeká vás tu netradiční výhled na naše hlavní město.

Rozhledna je zdarma a otevřená nonstop. Zavřeno bude jen mimo sezónu od listopadu do března.

 

Čihadla

Celá oblast Čihadel stojí za procházku. Vedou od Kyjského rybníka kolem Hostavic a navazují na přírodní park Klánovice. V parku Čihadla najdete dětské hřiště, dřevěné stezky, v plánu jsou pikniková místa, lavičky apod.

 

Cukrárna KOI

Pokud jste autem, pak se můžete cestou zpět stavit v Běchovicích v KOI Café (Václava Kovaříka 577) na domácí zákusky a kafíčko. Vaše děti se tu zabaví kapříky koi v místním jezírku, které si můžou za malý poplatek i nakrmit.

Napsat komentář