Svět fantazie v parku Mirakulum

Ráj pro děti. Zejména teda pro ty starší, ale i malé dětičky předškolního až předškolkového 🙂 věku si tu najdou svoje. A koneckonců se tu bude líbit i dospělým, co si ještě umí hrát.

V Mirakulu totiž mohou na atrakce i dospělí a věřte mi, že je to bude bavit. Můžete si prolézt podzemní bludiště (nezapomeňte na baterku!), zhoupnout se na obří houpačce a na závěr se hodinu motat v lanovém hradu 🙂 Vše je většinou vyrobeno ze dřeva a dalších přírodních materiálů.

Park Mirakulum vznikl na území bývalého vojenského, kde cvičily tanky posádky sovětských okupačních vojsk. Na některých místech je to ještě patrné. Zbyly zde různé budovy, komín apod. O to je park ještě zajímavější. Nakonec tu vlastně můžete navštívit i tankodrom, který je s Mirakulem spojen úzkokolejnou železnicí dlouhou asi 2 km.

Atrakce

Pokud vyrazíte jako my s dětmi 2-4 roky, pak se nejlépe zabaví v zemi prasátka Pigyho, kde mají malý hrad, prolézačky, klouačky, lanovko-houpačky, pískoviště a trampolínku určenou jen pro děti do 120 cm.

Trampolín je totiž jinak v areálu víc a na většině řádí velké děti, čímž ty malé odstřelují 3 metry nad trampolínu 🙂 Není to totiž obvyklá trampolína, ale spíš takový velký polštář, kam se vejde několik desítek dětí.

Další super atrakce je obrovský, někde až bludišťový, lanový hrad, na kterém jsem s dvěma dětma uvízla hned na začátku. A jelikož se odmítali z vrchního patra (má to asi tři patra i víc) sklouznout dolů po klouzačce, vymotávali jsme se odtamtud ještě další půlhodinu 🙂 Ale jinak je to opravdu sranda a pro ty, co nemusí výšky, dobrý adrenalin.

Pak je tam ještě jeden na první pohled možná hezčí hrad, ale takovou srandu jako na lanovém tam neužijete. Můžete ho probíhat, prolézat a parkrát se sklouznete. Všude s dětma mohou i rodiče.

Pokud byste měli málo adrenalinu, vemte si baterky a vydejte se do podzemních chodeb, ve kterých je opravdu tma jako v pr… a nikdy nevíte, kde zrovna v areálu vylezete. Proto se dětem hned na začátku dávají náramky s telefonním číslem 🙂

Další atrakcí, která ale ještě v květnu nebyla zapnuta, je vodní svět. Je to něco podobného jako můžete najít v Malešickém parku či na Gutovce. U vodního světa je i převlékárna, takže dětem klidně vezměte plavky.

Pro malé děti je skvěla ještě mini zoo, kde si mohou pohladit kůzlátka nebo si prohlížet další zvířátka – oslíky, daňky atd.

Další atrakce jsou ještě obří houpačky, které ale opravdu nejsou pro malé děti, poté naučná lesní stezka, klouzačka na pneumatikách, bludiště, louky na piknik atd. Jídlo si můžete vzít svoje nebo je tu pár bufetů, kde si můžete koupit něco dobrého.

Dá se tu bez problému strávit celý den.

Doprava

Park Mirakulum leží asi půl hodinky od Prahy poblíž města Milovice. Nejlépe se sem dostanete autem. Je tu bezplatné parkoviště. Ale dostat se sem můžete i vlakem do zastávky Milovice a pak busem 432 do stanice Mirakulum.

Vstup

Vstupné do parku najdete zde. My měli to štěstí, že jelikož byl ošklivý upršený víkend, tak vstupné bylo jako ve všední den 140 Kč za osobu. Jinak neplatí pouze děti do 90 cm a opravdu to kontrolují.

V areálu si můžete půjčit vozík na děti a věci. Kola musíte nechat před areálem a pejsci sem také nesmí.

Napsat komentář