V Praze za dinosaury!

Naše děti milují dinosaury. Až s nimi jsem zjistila, že existovaly i jiné druhy dinosaurů než jen Tyranosaurus Rex :))

O dinoparku na střeše obchodního centra Harfa víme už dlouho, ale až teď jsme se konečně odhodlaly sem vyrazit. Dříve jsme byli i v dinoparku Plzeň, ale to byl E. pouze rok a dinosaurů se spíše bála, než že by z toho něco měla. Ne že by to tedy teď bylo jiné. Po průchodu branou, která vypadá jako vchod do Jurského parku, se před vámi objeví hned dva řvoucí a hýbající se tyranosauři. V tu chvíli si obě moje holky rozmyslely, že chtějí do dinoparku, a oznámily mi jen „mami, bojím, jdeme domů“. 🙂

„Tak to teda ne, za tu cenu tu aspoň chvíli vydržíte“ :). Dinopark ale není tak drahý. Dospělý zaplatí 150 Kč, dítě 100 Kč, do 3 let jsou zdarma. Čeká vás více než dvacet dinosaurů v životní velikosti a někteří se hýbají a řvou, což naše holky vydržely pozorovat hodně dlouho. Navíc vidět dinosaura v pozadí Prahy je velmi zajímavý pohled.

V dinoparku je i dětské hřiště, malá výstava s hýbajícím se tunelem, do kterého se holky bály vkročit a nebo si můžete vyzkoušet třeba 3D brýle. Najdete tu i café a bufet, který je ale mimo hlavní časy zavřen. WC tu není, to je v obchodním centru, kam můžete jít i v průběhu výstavy. Musíte se ale nahlásit :).

Vstupenku neztraťte. O patro níž na ni můžete navštívit 10 minutový 4D film o malém ztraceném dinosaurovi. Pro děti velký zážitek – podlaha se hýbe, větráky foukají. Pro některé menší děti to možná bude až moc. Navíc ne každé dítě vydrží mít 10 minut nasazené brýle na očích. Ale tak zkuste to!

Najíst se můžete nahoře v OC, kde je řada bufetů a venku na terase před Dinoparkem je další dětské hřiště.

CESTA

Dinopark je nahoře na střeše OC Harfa. Dostanete se sem busem, tramvají, metrem i vlakem…Metrem na stanici Českomoravská, busem na zastávku nádraží Libeň, tramvají před Harfu nebo vlakem na nádraží Libeň.

Dinopark nás moc mile překvapil. Je moc hezky udělaný. Je tu dost zeleně, jezírko, lávky…Dokážete tu bez problémů strávit tak 1-2 hodiny. Doporučujeme sem jít do 16 hodiny, pak už je tu více návštěvníků.

Napsat komentář