Naše oblíbené knihy života

Je hezké, když děti vyrostou, číst si o tom, jaké byly, když byly malé. Je ale těžké najít si čas poctivě zapisovat každou jejích (i vaší) emocí, každé nové slovíčko, každý sebemenší pokrok. Se třemi dětmi stíhám tak maximálně rychle něco hodit na papírek, zadní stranu časopisu nebo se snažím si to udržet v hlavě, což je asi nejtěžší a nejhorší varianta 🙂 . Nic z toho prostě moc nefunguje. Co ale funguje je, když najdete fajn knížku na zápis důležitách životních okamžiků. Máme dvě, které můžeme doporučit.

JAK ROSTU – od FAMILIUM

Tato knížka vás vede životem dítěte od narození (dokonce je zde i pár stran před narozením) až po dospělost. Dá se doplnit fotkami a obrázky. Líbí se mi, že to není jen vyplňování toho, jaké má miminko míry a váhy, ale i subjektivní otázky jako třeba, co se tatínkovi líbí na mamince nebo zajímavé otázky typu, jaké bylo počasí, když se miminko narodilo, se kterými spí plyšáky, jak vypadá jeho pokojíček v tom a tom věku. Knížka nezapomíná skoro na žádné opravdu důležité věci. Je velmi precizní a vyplňování vás (a později i děti) bude bavit. Navíc jsou zde velmi pěkné ilustrace.

KNIHA ŽIVOTA – Tamara Klusová

V knize života jsou pro mě velmi dojemné texty. Ilustrace jsou taky většinou podařené. Vyplňují se tu velmi zajímavé věci, ale na můj vkus je tu až moc prázdného místa. Knížka vás tolik nevede jako „Jak rostu“. Je spíš pro tvůrčí lidi, kteří mají čas se vyplňováním více zabývat a vymýšlet co chtějí napsat a co chtějí lepit, případně i namalovat.

Napsat komentář