7 tipů na výlety s dětmi ve Vysokých Tatrách

V Tatrách jsem byla poprvé, když mi byly tři roky. Byla to jedna z mých prvních „dovolených“ 🙂 Tatry jsem Slovákům vždy v dobrém záviděla. Obrázek, který se vám naskytne, když přijíždíte k Tatrám ze západu, kdy se zničehonic začnou zvedat obrovské kopce se zasněženými špičkami, mě uchvacuje dodnes. 

Nenajdete tu jen túry pro velké horaly 🙂 Je tu i spousta zábavy a výletů, které můžete podnikat s malými dětmi…

 • ZA ZVÍŘÁTKY – Zoopark hotelu Hubert

V Gerlachově u hotelu Hubert mají malý volně přístupný zoopark. Najdete zde koně, poníky, horské krávy, lamy, prasata, kozy, různé ptáky a další. Můžete si objednat projížďku na koni, posedět si u rybníčku nebo se jít projít k posedu. Vše zvládnete bez problémů s kočárkem. Je tu velké parkoviště. Pro děti tu pak ještě mají venkovní hřiště a v kavárně velkou herničku.

Dá se sem dojít pěšky lesem od električky z Tatranské Polianky. Je to 1,5 km.

venkovní hřiště
hernička v hotelu Hubert

 • NA VÝLET – Hrebienok – Rainerova chata

Na Hrebienok je to jen 2,5 km ze Starého Smokovce. Trasa se dá jít v pohodě s kočárkem. Pokud se vám nechce chodit, jezdí tu lanovka. Většinou je tu ale hodně turistů. V zimě můžete dát cestu zpět na sáňkách 🙂 Dokonce je tu i půjčují.

Z Hrebienku se můžete vydat rovnou na Studenovodské vodopády (trasa není vhodná pro kočárek!) a nebo na Rainerovu chatu. Cestu na chatu zvládnete po červené magistrále s kočárkem. Pokud už vaše dítka šlapou nebo máte nosítko či krosnu, můžete rovnou udělat i okruh Hrebienok – Rainerova chata – vodopády – Hrebienok. Celá trasa je tak na hodinku a půl.

Dá se jít také z Hrebienku na Dlhý vodopád a odsud pak dolů po žluté na električku v Tatranské Lesné. Je to túra na 4,6 km, tedy asi 2 hodiny.


 • NA KOLO ČI NA BRUSLE – in-line dráha Spišská Belá – Tatranská kotlina

V případě, že máte kolo nebo in-line brusle, vyražte na cyklochodník ze Spišské Belé přes Belianské lúky. Po cestě vás čekají krásné výhledy na Belianské Tatry. Oddechnout si můžete na několika odpočívadlech. Trasa je dlouhá asi 9,5 km. Směrem od Spišské Belé vede mírně do kopce, obráceně to pak jede samo 🙂

Posedět si můžete na začátku trasy (je tam parkoviště) u Belianského rybníku, kde je velmi příjemná oddechová zóna s bufetem a dětským hřištěm. S kočárkem se můžete projít kolem rybníku.

Trasa je tu.


 • KRÁTKÁ PROCHÁZKA S ODMĚNOU NA KONEC 🙂 – Nový Smokovec, Sibír – Tatranská Polianka, Poliankovo

Chcete-li jen krátkou procházku na uspání dítěte :), pak můžete ze Sibíre v Nové Smokovci tudy. V Tatranské Poliance se podívejte do galerie Poliankovo, většinou tu mají moc pěkné výstavy. Či si dejte aspoň kávu, zatímco si děti pohrají venku s velkým lučním koníkem či v malé vnitřní herničce. Odsud už můžete zpět električkou.


 • ZA ZÁBAVOU – Bachledka

Kousek od Ždiaru najdete Bachledovu dolinu, kde  je primárně lyžařské středisko, ale žije to tu i v létě. Dole zaparkujete bez problémů na obrovském parkovišti. Nahoru se dostanete buď lanovkou nebo samozřejmě pěšky 🙂 cca. 2km. Nahoře na vás čeká hlavně krásný výhled 🙂 Pro děti je tu dětské hřiště, trampolínky, stezka v korunách stromů (byli jsme v zimě a myslela jsem, že tam zamrznu 🙂 ), bobová dráha, naučná stezka vedoucí k rozhledně (asi 400 m od horní stanice lanovky). Občerstvení tu samozřejmě také najdete. Najíst se můžete i dole. Je zde hotel s dětským hřištěm.

V korunách stromů si nahoře na vyhlídkové věži zkuste vylézt na obří síť. Pod vámi bude několik desítek metrů propast :). Já to teda nedala 🙂

Trasy najdete tu.


A na závěr takové dva tradiční výlety..

 • VÝLET PRO VELKÉ TURISTY – Tatranská Polianka – Sliezský dom

Toto je další trasa, kterou zvládnete s kočárkem. Je ovšem náročnější (převýšení 660m) a delší (7km) než na Hrebienok. S kočárkem musíte po asfaltce tudy, bez kočárku je hezčí trasa tato , případně z Hrebienku po magistrále. Trasy se tedy nají různě nakombinovat jako okruh s využitím električky.

Popradské pleso
Exif_JPEG_420

 • VÝLET S KOČÁRKEM – Popradské pleso

Ze zastávky Popradské pleso vede další kočárková trasa dlouhá asi 4 km. Na Popradském plese se můžete občerstvit ve dvou chatách, je tu i dětské hřiště.

Na Popradské se dostane také ze Štrbského plesa. Trasa je to moc pěkná, ale bez kočárku. Zvládnete ji s dětmi tak za 2 hodiny. Poté můžete seběhnout dolů na zastávku Popradské pleso na električku.

trasa ze Štrbského plesa není vhodná pro kočárek
Popradské pleso

ZDE JEŠTĚ ODKAZ NA NÁŠ ČLÁNEK S HERNIČKAMI V TATRÁCH, případně Tatry v zimě

4 Replies to “7 tipů na výlety s dětmi ve Vysokých Tatrách”

 1. Super článek. V pondělí tam odjíždíme, tak jste se opravdu trefila.😊 děkuji a pěkný den

  1. To jste me moc potesil/a 🙂 Uzijte si to! A budu rada, kdyz pak napisete, jaka mista jste navstivili 😉

   1. Děkuji za krásný přehled. V pondělí vyrážíme a myslím, že minimálně 3 Vámi popsána místa navštívíme.
    nika

    1. Dekujeme Niko, to jsem moc radi ❤️

Napsat komentář