Tatry v zimě

Zimní Tatry jsou pohádka. Ono je všechno tak nějak pohádkové, když je to pokryté sněhem 🙂

Kam vzít děti v zasněžených Tatrách? Pár tipů pro Vás máme.

ZIMA V HORÁCH

Zimu v horách určitě není dobré podcenit. Z mojí zkušenosti vím, že je důležité děti zejména dobře obléct, jinak vám budou už deset minut po odchodu kňučet, že je zebou ručičky a že jim fouká za krk. Pro nás jsou největší problém rukavice. Zaprvé je problém je obléct. Za druhé je problém je na ruce udržet. Dobré rukavice jsme sehnali třeba v Decathlonu, ale dají se určitě i jinde, viz. foto. Vyhovuje nám douhý zip – dobře se dává na ruku i dobře drží.

Další, co se nám vyplatilo, jsou různé buffy, nákrčníky a šátky, pro nejmenší kukly.  Výhoda buffů je v tom, že je můžete použít, jak zrovna potřebujete, jako kuklu, šátek na krk, čepici nebo s ním třeba svázat vlasy.

Poslední věc, kterou doporučuji, je v případě mrazu krém a balzám na rty. Nám se nejvíce osvědčil měsíčkový od firmy Weleda.

TIPY

  • Sáňkařská dráha a ledové sochy na Hrebienku

Můžete si tu půjčit saně u dolní stanice v Tatry motion a pak buď vyšlapat po turistické trase (necelá hodinka) nebo vyjet lanovkou za 8 Eur (děti 5 E). O víkendu je to ještě o dvě eura dražší. Nahoře vás při příznivém mrazivém počasí čekají ledové sochy, jak venku, tak i v pavilonech. Po prohlídce pak můžete vyrazit 2,5 km dolů po sáňkařské dráze (když koukáte z Hrebienku dolů tak po levé straně) nebo po lesní cestě (po pravé straně).

  • Lyžovaní pro děti na Jakubkově Lúce

Lyžování pro menší, ještě ne tak zkušené děti, nebo děti, které se chtějí učit s instruktorem, je ideální v areálů Jakubkovy Lúky. Je tu pomalý vlek, poma, pro malé děti…pozvolný kopec. Dole mají rodiče možnost se občerstvit. Jsou tu i dvě lyžařské školy, takže si můžete vybírat 🙂

Pokud hodláte lyžovat víc, ale třeba i zajít do aquaparku nebo získat zdarma lanovku na Hrebienok apod., tak zauvažujte nad pořízením Gopassu.

  • Bachledka, v korunách stromů

Pokud nebudete bydlet poblíž, dostanete se sem v pohodě autobusem směr Ždiar. Nahoru se pak dostanete buď lanovkou nebo samozřejmě pěšky 🙂 cca. 2km. Nahoře na vás čeká hlavně krásný výhled 🙂 V korunách stromů se pak můžete procházet po chodníčcích a připadat si opravdu jako na vrcholcích stromů. Jsou tu i různé prolézačky. Na vyhlídkové věži si zkuste vylézt na obří síť. Pod vámi bude několik desítek metrů propast :), viz. fotky. Já to teda nedala 🙂 Dolů pak můžete sjet po suchém tobogánu.

Ceníky najdete tu. Rodinná vstupenka stojí 22 Eur. Stezku v korunách stromů zvládnete i s kočárkem.

  • Zvířátka u hotelu Hubert

V Gerlachově u hotelu Hubert mají malý volně přístupný zoopark. Najdete zde koně, poníky, horské krávy, lamy, prasata, kozy, různé ptáky a další. Můžete si objednat projížďku na koni. Vše zvládnete bez problémů s kočárkem. Fotky máme bohužel jen z léta 🙁

  • Bazén a hernička v hotelu Atrium

Po lyžování a výletech si dopřejte zasloužený odpočinek v hotelu Atrium. Mají tu wellness a spa – bazének pro malé děti, větší bazén, vířivka, sauny, klouzačku a tobogán. Děti to tu velmi bavilo. Otevřeno maji 10 -24 hod.

Pro děti pak v tomto hotelu mají ještě asi 100 m2, dvoupatrový dětský koutek, kde se trpaslíci bezvadně vyřádí. Dá se tu zajistit i hlídání. Pro hosty hotelu je koutek zdarma, jinak placený. Fotky a další info najdete zde.

Napsat komentář