Kempování s žirafami, Safari ve Dvoře Králové

Na velikonoční svátky jsme se rozhodli zakempovat v safari resortu ve Dvoře Králové. Čeká vás tu nejen krásný čistý kemp s výhledem na žirafy, pakoně, zebry a pštrosi, ale i vířivka, bazén (ten my jsme v půlce dubna bohužel ještě neměli 🙁 ) a volná vstupenka do ZOO na každý den pobytu.

Safari ve Dvoře Králové byla mým snem od dětství, takže jsem se tentokrát těšila na zvířátka víc já než holky. A i když jsem to nakonec odmarodila, jsem moc ráda, že jsme tam jeli.

KEMP

Místa si chce zajistit určitě dopředu. Je tu o to velký zájem a není divu. Kemp je čistý a připravený na děti. Je tu celkem velké dětské hřiště, pískoviště, stolní tenis, přebalovací pulty, nočník atd. Ke každému pobytu dlouhému dvě a více nocí dostanete každý den volný vstup do ZOO. Do které vás určitě naláká, až večer nebo v noci uslyšíte ve stanu řvát lva 🙂 Stačí si každé ráno na pokladně vyzvednout lístek (na náramek z kempu) a pak už můžete libovolně celý den chodit tam a zpět až do 22 hodin.

V kempu je i obchůdek a restaurace, kde mají většinou masa z grilu, klobásy, ale třeba i zapečené brambory nebo polévky.

Bydlet nemusíte jen ve stanu, ale mají tu i bungalovy nebo africké stany. Z bungalovů (a z restaurace) je výhled na zebry a jejich další kamarády ze zvířecí říše.

JÍDLO

Je tu několik občerstvení. Hned u vstupu je restaurace Kibo, kde jsou klasická smažená jídla. Nahoře nad ní je pizzerie. Nejlépe se najíte v restauraci u Lemura, kde mají i saláty apod. A nebo vyzkoušejte pravá africká jídla ve vesničce Tiébélé. To doporučujeme, je to tam moc pěkné. Velkým plusem je, že si tu dělají vlastní pivo. Určitě ochutnejte! A tleskám také za eko příbory a vratné kelímky. Záloha za ně je 30 kč a dají se vyměnit i za knížku o zvířatech v ZOO Dvůr Králové.

ZVÍŘÁTKA 🙂

ZOO ve Dvoře Králové je zaměřena hlavně na zvířata žijící v Africe. Je dokonce největším chovatelem afrických zvířat v Evropě. Daří se jím zejména ohledně nosorožců a gepardů.

V běžné klasické ZOO můžete vidět slony, hyeny, gorily, šimpanze a další.  Klecová ZOO, jak ji nazývám 🙂 , je vcelku malá. Dá se projít za hodinku. S dětma je to samozřejmě delší 🙂

Kromě klasické ZOO si můžete projít i pěší část, kde uvidíte různé kopytníky, ptáky a hlavně nosorožce. Většina cesty vede přes krásný dřevěný most. S dětmi se určitě nezapomeňte zastavit u takového mini vchodu do podzemní chodby, kterou se dostanou doprostřed výběhu s nosorožci (viz.foto).

No a na závěr je tu safari 🙂 Projet si ho můžete buď vlastním autem (asi 240 Kč) nebo afrika truckem s výkladem (80 Kč na osobu). Ale je třeba objednat dopředu nebo jít hned brzy ráno. My bychom čekali asi pět hodin, kdybychom čekali :)))

Oboje zajíždí i do Lvího safari. Z konce pěšího safari pak můžete projet Africké safari ještě safari busem. Ten ale do Lvího safari nezajíždí.

V Africkém safari uvidíte hlavně zebry a pštrosy. Tady můžete mít otevřená okýnka a fotit.

Při vjezdu do lvího safari je ale třeba zavřít okýnka i dveře. Brána vypadá jak vchod do Jurského parku :). Projížďka je to krátká, na pět minut, ale že byste tu nepotkal žádného lva nebo lvici je celkem nereálné. Většinou se ale jen válí, maximálně kousek popojdou 🙂

Atrakce pro děti nejsou jen zvířátka ale třeba i dětská ZOO, galerie Zdeňka Buriana, výstava koster různých živočichů a hlavně dětské hřiště hned u vchodu u restaurace Kibo. Je sice přeplněné dětmi, ale to nevadí. V lanovém hradu děti stráví klidně celé odpoledne.

Další akce pořádáne ZOO jako večerní safari a zážitkové programy najdete na jejich webu.

Ještě poznámka na závěr – parkování je zdarma a do ZOO můžou i psíci na vodítku. A upozornění – mimo sezónu je Africké a Lví safari zavřeno.

 

Napsat komentář