Na hradě Kost s princeznou

Pokud budete mít v Českém ráji špatné počasí nebo se prostě dětem nebude chtít moc šlapat, vyražte se podívat na hrad Kost. Mají tu připravenou prohlídku i pro nejmenší.

Řekla bych, že by mohla bavit děti od cca. 2-3 let. Jmenuje se z Pohádky do pohádky a děti provází samotná princezna Karolína. Projdete si hlavně nádvoří, kde vám na každém zastavení dá princezna nějakou hádanku z českých pohádek. Z vnitřku hradu si ale prohlédnete jen kapli a dvě komnaty.

Prohlídka trvá jen půl hodiny, což pro udržení pozornosti dětí podle mě úplně stačí. Vstupné stojí 20-40 Kč, dospělí 60 Kč. Mohou sem i pejsci. (Za parkovné zaplatíte 60 Kč).

Na oběd si pak zajděte přímo do místní restaurace. Hlavně vzadu na grilu mají opravdu výborná jídla. Pro děti je tu připraveno dětské hřiště.

A pokud nakonec budete mít po obědě přece jen chuť na krátkou procházku, tak za hradem Kost začíná krásná přírodní rezervace údolí Plakánek, kterou vede naučná stezka. Trasa má přes 10 km, my jsme šli ale jen část, asi 3,5 km. Trasa vede kolem mlýna, ve kterém se natáčela pohádka S čerty nejsou žerty.

 

Napsat komentář