Mořský svět v Praze

Co dělat s dětmi, když prší? Věčná otázka všech rodičů…

Samozřejmě doma toho jde dělat spoustu…hrát si, dívat se na pohádky, malovat, tancovat, vařit….Ale když už jsou děti opravdu protivné a chtějí ven, kde by byly po pěti minutách zase protivné, že jsou celé mokré a chtějí dovnitř, a tak pořád dokola? 🙂 Takové dilema jsme řešili předminulý víkend. Nakonec jsme koupili přes Slevomat vstupenky do Mořského světa na Výstavišti a vydali se tam.

Přiznám se, že kdybychom nekoupili zlevněné vstupné přes Slevomat, tak do Mořského světa nejdeme, protože ceny mi přijdou opravdu přemrštěné. Zvlášť kdybych porovnávala například s velkou pražskou Zoo. Za normální vstup dá dospělí v Mořském světě 320 Kč a děti nad 100 cm 80 Kč. Rodinné vstupné 2+2 je za 850 Kč.

Dojet sem můžete buď MHD nebo autem. Parkovat se dá v areálu Výstaviště (tuším 40 Kč za hodinu, 200 za den). Otevřeno tu mají o víkendu od 9 hodin (jinak od 8.30). Doporučuji jít co nejdříve, protože jinak je tu při špatném počasí narváno a prostor je to přece jen malý. O víkendu zavírají v 19, ve všední dny v 18.

Podmořský svět děti určitě zaujme. Mají tu malé žraloky, rejnoky, piraně, murény a samozřejmě Nema a jeho kamarádku Dory (to jsem zde slyšela od dětí i rodičů několikrát :))…

Děti ale nakonec nejvíce zaujme podlahová projekce reagující na pohyb. Hezké je, že je to tu uzpůsobeno tak, že si připadáte jako pod mořskou hladinou, v jeskyni nebo na lodi.

Mají tu i pravidelné akce krmení žraloků nebo noční prohlídky.

Je tu celkem chladno, ale pro otužilce je hned na začátku „šatna“, kde si mohou odložit kabáty a bundy, takže je nemusí tahat s sebou.

Napsat komentář