Na třešně na vrch Třešňovka!

Mezi čtvrtí Hrdlořezy a Vysočany se rozkládá vrch Třešňovka, na kterém jsou, jak už název napovídá, samé třešně (a pár višní,jabloní a hrušní 🙂 ). Mají tu různé odrůdy, takže třešně se dají trhat od začátku června až do července. Navíc se tu začátkem června (10-14.6.2020) koná třešňobraní, které pořádá spolek Na ovoce. Půjčí vám žebřík (za 50 Kč, ale mají jich málo, tak si zkuste vzít svůj), vypeckují ovoce nebo zabaví děti, když už budou přejedené třešněmi 🙂 Mají tu hamaky, lovení rybiček, stany. Holky to velmi bavilo.

Z vrchu je výhled, schválně neříkám krásný, protože je to hlavně výhled na Kaufland a Vysočany, ale výhled to je 🙂 Ale na vrchu je velmi příjemně, prostě jako ve starém ovocném sadu. Najdete tu řadu dřevěných laviček. Výlet se dá jít s kočárkem, i když zpočátku  si pěkně máknete do kopce. Tady máte naší MAPKU.

Sad byl revitalizován v roce 2015. Na většině třešní je ale vidět, že už mají něco za sebou. Proto prosíme trhat šetrně a pouze bobule! Ne celé větvě, čehož jsme byli svědky 🙁

DOPRAVA

Dostat se sem můžete ze dvou směrů. Buď busemna zastávku Balkán (177, 109, 195, 183, 182) a nebo ze zastávky Na Lukách (146). Další možností je cesta autem. Zaparkovat můžeteu Kauflandu. Pozor, pak budete muset jít asi 100 metrů kolem dost rušné silnice. Vylézt se sem dá i ze strany z ulice Pod šancemi. A daleko to není ani od tramvajové zastávky Spojovací (9, 1, 11).

Nahoru vás čeká prudší stoupání, ale zvládla jsem to s městským kočárkem, i když nepopírám, že terénní by byl lepší. Nahoře už je krásná cesta, vhodná pro kočárek i odrážedlo.

Napsat komentář