plovárna Senohraby

U řeky Sázavy pod zříceninou hradu Zlenice najdete senohrabské říční lázně. Dostat se sem můžete z vlakové zastávky Senohraby (2,3 km) nebo ze zastávky Čtyřkoly 2,2 km. Ze zastávky Senohraby vás čeká hezčí procházka, ze zastávky Čtyřkoly se zase můžete zastavit nakrmit nutrie mrkvičkou (viz. předcházející článek ). Nebo můžete rovnou udělat okruh Senohraby žel.zast. – hrad Zlenice – plovárna – Čtyřkoly a vlakem domů 🙂 Dojet sem lze i autem. Je zde malé parkoviště.

Plovárna je to malá a milá 🙂 Najdete tu záchody, vyžití pro děti, převlékací kabinky, bufet Baštírna a dokonce i přívoz, který teď v letních měsících není ani potřeba…pokud tedy nemáte kočárek apod. Stojí pouze 10 Kč dospěly nebo kolo, 5 Kč je za pejska nebo dítě. Plovárna samotná je zdarma. Dá se tu i za 50 Kč za osobu stanovat, dítě je za polovinu.

Byli jsme tu v neděli odpoledne, krásné počasí a bylo zde jen pár lidí, takže za nás fajn 🙂 Voda byla příjemná a čistá, děti se mohly jen brodit v místech, kde se do Sázavy vlévá potok Mnichovka. My si mohli zaplavat u mola.

Napsat komentář