Projděte s dětmi celé Prachovské skály!

„Co bychom se báááli, na Prachovské skááály, dudlaj dudlajdááá“. Znáte písničku Ivana Mládka? Na „Prachovky“ se nemusíte bát chodit, a to ani s dětmi, ba naopak! Skály, průlezy, žebříky, lávky – to je ideální zábavní park pro větší děti.

Délka: 4,5 – 5 km

Kočárek: ne…případně možno, ale jinou trasou

Občerstvení: turistická chata u vstupu do skal, PrachovKa-fé, občerstvení Prachov

Parkoviště: u vstupu do Prachovský skal, Prachov

My sem nejraději chodíme v listopadu nebo v prosinci. Je tu málo lidí a zbarvené stromy dělají toto místo ještě krásnějším. V sezóně počítejte s tím, že se tu platí vstup.

U turistické chaty se můžete občerstvit. Je tu i bufet PrachovKa-fé. Zaparkujete tu bez problémů na místním parkovišti, případně v Prachově.

V Prachovských skalách najdete i trasy pro kočárky (jde se z Prachova). Pokud ale jen trochu můžete, vemte si na menší děti raději nosítko, šátek nebo krosnu. Budete tak moc navštívit více vyhlídek a hlavně prolézt více průchodů.

„Naše“ trasa zahrnuje skoro všechny vyhlídky (Některé nejsou přímo při cestě, ale musíte k ním kousek odbočit a zase se vrátit. Vždy ale jen max.100 metrů). Má 4,5 km a časově je s dětma tak na 4-5 hodin. Na vyhlídkách dávejte na děti pozor. Zaručujeme ale, že je to bude bavit. Po cestě potkáte i pár altánku a lavic na odpočinek a svačinu. Trasa je tu.

OKRUH Prachovské skály: Turistická chata – Zelená rokle – Pechova vyhlídka – Nad fortnou – vyhlídka Šikmá věž (obejdeme okruh) – U Buku – Křížkovského vyhlídka – Hlaholská vyhlídka – Rumcajsova vyhlídka – Hakenova vyhlídka – Všetečkova vyhlídka – Schlikova vyhlídka – Zadní Točenice – vyhlídka Českého ráje – zpět k U Buku – vyhlídka Míru – Nad císařskou chodbou – Zadní Točenice – Pod Prachovskou jehlou – zpět u turistické chaty

 

 

Napsat komentář