Co na Vánoce pro děti? přece kníížky!

Přiznám se, že miluju knížky…A teď hlavně ty dětské. Některé totiž mají překrásné ilustrace.

Takže i když moje děti ještě neumí číst a jedna dokonce ani mluvit 😀 , moc ráda jim je kupuji.

Když jsem vybírala čtyři, které jsou pro nás momentálně top, zjistila jsem, že většina z nich se týká hmyzu. Nechápu to, ale je to tak. Takže tady jsou naše momentálně nejooblíbenější knížky:

  • MAPY – Atlas světa, jaký svět ještě neviděl

Nádherně ilustrovaná kniha, kde najdete mapy různých státu a v nich nakreslené obrázky všeho možného od zvířat až po oblečení, přírodu a osobnosti, které danou oblast proslavily. Je zajímavé sledovat, co zrovna autoři vybrali jako to nejpopulárnější z dané země. Spoustu nového se tu tedy dozví i rodiče.

  • Nečekaná přátelství aneb jak si zvířata a rostliny pomáhají…

Další úžasná knížka, ve které se přiučí i rodiče. Navíc je napsaná velmi vtipně. No a zase….krásné obrázky.

Víte třeba, že i netopýři opylují rostliny? A víte jaké? Víte, jak spolupracuje kojot a jezevec? Komu děla hroch taxislužbu? Kdo je zvířecí dermatolog?

  • Velká kniha drobné havěti

Jo a zase hmyzáci 🙂 Knížka o vážkách, včelách, kudlankách. Navíc s hrou, ve které musí dítko najít různé tvory. Například dvě vosy mezi včelami, kudlanku mezi listím, modrou mušku atd.

  • Já mravenec aneb jak to chodí v mraveništi

Chcete – li mít doma mravencologa, kupte mu tuto knížku. Zjistíte totiž, jak málo známe tyhle malé tvory, se kterými se skoro denně potkáváme 🙂

No a na závěr bonusový tip mé starší dcerky. Tuhle knížku si zamilovala. A není o hmyzu! Je o jezevci a jeho kámoších z lesa Habřince. Sice není úplně poučná, ale zato je vtipná. Takže…

  • Jezevec Chrujda staví nejdřív urychlovač a pak zase pomalič.

 

 

Napsat komentář