Tipy na knížky pro děti II.

Netrvalo dlouho a jsou tu druhé tipy na knížky pro děti 😉 Není divu…před pár dny jsem psala (tady) jak moc mě teď dětské knížky baví.

  • Ze Šumavy špalíček pohádek a básniček – Ondřej Fibich, ilustrace: Petr Štěpán

Tuto knížku jsme náhodou objevili v Kašperských horách na trzích. Prodával ji tam sám autor. Až později jsem zjistila, že synovec Vítězslava Nezvala. Pán byl hrozně milý a hned našim holčičkám jednu básničku sám odrecitoval 🙂 a napsal jim věnování.

Knížka není tolik ilustrovaná, ale obrázky jsou velmi pěkné. Najdeme v ní básničky, pověsti, staré příběhy, hádanky…vše řazené podle měsícu v roce. Jsou zde i písničky, které zhudebnil např. Jiří Smrž či Jan Burian.

Řekla bych, že je určena spíše pro předškolní věk, pro dětí 4+. Velmi poetická knížka, je vidět láska k šumavské krajině.  Pokud se vydáte s rodinou na Šumavu na dovolenou, je fajn si tuto knížku vzít s sebou a po večerech číst.

  • Žubrienky inštalatérky – Branislav Jobus, ilustrace: Emília Jesenská

Slovensky psaná knížka o pulcích neboli žubrienkách, které se živí instalatérskou prací. Milé, vtipné příběhy, které jsou oficiálně určené 8+, ale zamilovala si je (a hlavně obrázky) i naše tříletá dcerka.

Knížku seženete i v Čechách za cca. 280 Kč. Od autora dále doporučuji i příběhy muflona Ancijáše.

  • Medvěd Wrr, Po přečtení zavřít!

Vtipná knížka o tom, jaké to je, když vás kniha opravdu pohltí. Moderní ilustrace na kvalitním papíře a příběh, který vás vtáhne. Kniha vyšla díky lidem, kteří na ni přispěli na hithit.com a samozřejmě kvůli autorům, Jaromíru Štejnarovi a Michalovi Širokému. Zaujme děti už od dvou let. Nově vznikla i karetní hra medvídka Wrr.

 

 

Napsat komentář