Vytvořte s dětmi prarodičům Nejmilejší kalendář

Objevily jsme s holkama krásný dárek zejména pro naše babičky a dědečky. Obchod Babičkářství, který je autorem známých knížek Babičko, vyprávěj a Dědečku, vyprávěj, prodává Nejmilejší kalendář pro rok 2019. A není to ledajaký kalendář! Tento si můžete dotvořit společně s dětmi. Můžete do něj psát, kreslit, malovat, lepit nálepky nebo třeba fotky.

Zakoupit ho můžete v internetovém dárkovém obchodě Familium. Najdete zde i dárky pro maminky a tatínky.

Nebo můžete zkusit štěstí v soutěži, kterou dnes (28.11) společně s obchodem Familium spustíme. Ve hře budou  tři tyto krásné kalendáře. Více se dozvíte na naší FB stránce.


Jak jsme tvořili...

Na začátku kalendáře je stránka, kam můžete napsat věnování, vlepit svoji fotku nebo zanechat milý vzkaz. Něco milého můžete napsat i dolů na kartónovou část.

Kalendář je tvořen tak, aby děti mohly na začátku každého měsíce nalepit fotku, samolepku nebo nakreslit obrázek, který daný měsíc reprezentuje nebo prostě cokoli, co je napadne 🙂

Pár samolepek už je součástí kalendáře.

Můžou také lepit samolepky dortů na dny, kdy má někdo z rodiny narozeniny nebo nálepky srdíček přidat na výročí a připsat blahopřání.

Kdyby si děti nevěděly rady co na který měsíc kreslit (což pochybuji:)), mají na začátku kalendáře pár listů, které je mohou inspirovat. Ty se mohou poté, co jdeme kalendář darovat, vytrhnout.

V každém týdnů si pak můžete přečíst o různých lidových zvycích, pranostikách nebo prostě jen zajímavosti, které se k danému týdnu vážou.

Nás práce s kalendářem velmi bavila. Je hezké hádat, kam která samolepka patří, co nakreslíme na jaký měsíc a zkoušet se, kdy má kdo narozeniny a svátek. Zapojí se celá rodina 🙂

Napsat komentář