Naše malá řecká svatba

Ne, nebylo to jako ve filmu Moje tlustá řecká svatba 🙂 …naštěstí tam nebylo tolik lidí a takový zmatek…ale určitě to bylo stejně super.

jedna mořská

A jak to tedy všechno začalo?

Svatba v cizině byl vždy můj sen, ale nikdy jsem si nemyslela, že se stane skutečností. Bez toho, aniž bych se o věc víc zajímala, jsem vždy už dopředu předjímala, že svatbu v cizině je moc složité zařídit a že bude moc drahá.

ALE…

S budoucím manželem jsme se shodli, že:

1. nechceme úplně tradiční svatbu. Jasně, chceme obřad a aspoň malou hostinu, ale rádi se zbavíme všemožných zvyků, které ani kolikrát nechápeme, proč se dělají.

2. nechceme zvát hromadu lidí, protože “musíme”, protože se to sluší apod. a následně vysvětlovat, proč jsme tohohle pozvali a tohohle ne

3. vybírat, jaké přátele pozvat a jaké ne. Pro přátele a zbytek rodiny jsme měsíc po příletu udělali pohodovu grilovačku u nás na zahradě.

4. chceme malou svatbu

5. chceme svatbu, která s námi bude více souznít

6. svatba v cizině je sen nás obou

Svatba u moře začátkem dubna. Nemůžete čekat nejlepší počasí 🙂 Nám však před obřadem pršelo štěstí a na obřad svítilo sluníčko. Ideální 😉
No dobře…nebylo zas tak ideální počasí 😀 Ale pro nás ideální bylo.

Jak toho všeho docílit? Nejlepší řešení pro nás byla právě svatba v cizině jen s nejbližsí rodinou. A zároveň tím máte vyřešenou i svatební cestu 🙂

Ale abychom se nenudili, tak jsme naší dubnovou svatbu začali řešit až v lednu. Tlačilo nás totiž to, že v dubnu už budu v šestém měsíci těhotenství, a pak už se mi nebude chtít někam létat…a navíc jsem se nechtěla vdávat jako velryba :).  A ještě k tomu jsem trochu pověrčivá a svatba v květnu prostě přináší smůlu 😀

Jediné, co jsme tedy po Novém roce věděli je to, že svatba bude NĚKDE v cizině a NĚKDY v dubnu.

Hledala jsem hodně a hledala jsem dlouho. Poptávala jsem se po agenturách i lidech, kteří v dané zemi žijí a nabízejí pomoc s organizací svatby. Popravdě více mi vyhovovali soukromníci. Byli vstřícnější, levnější a znali dobře danou oblast.

Nejjednodušší destinace pro svatbu je Itálie, Řecko, případně ještě exotické země, které jsou už ale mimo naše cenové možnosti. Jelikož mojí srdcovkou bylo vždy Řecko, nejvíc jsme se zaměřili právě sem. V životě mě ale nenapadlo, že místem naší svatby bude právě Kréta. Překrásný ostrov Kréta, na kterém jsem už jednou trávila dovolenou a pořádně ho procestovala na motorce. A největší sranda je, že Kréta byla naše poslední možnost….

nádherná Kréta….skály, moře, hory, pláže, soutěsky…co si račte přát 🙂
ale svítilo i sluníčko
jaro
i zima….Další tvář Kréty 😀
brrr, zima

Už už jsem to chtěla vzdát…“zkusím ještě tuhle poslední paní”, řekla jsem si…Dokonce jsem na to nejdříve zapomněla a napsala jen tak “kdyby náhodou” až za dva týdny a ono to vyšlo!!! Začala jsem si dopisovat s paní, rodilou Češkou, která od svých 11 let žije v Řecku. V tu dobu měla za sebou organizaci pouze jedné svatby, ale to nám nevadilo. Byla velmi vstřícná a jsem moc ráda, že jsme si právě ji zvolili pro organizaci naší svatby. Pomohla nám nejen se svatbou, ale i poté s výlety a vlastně s čímkoli 🙂

Posvatební výlet do soutěsky, kde jsme po celou dobu nepotkali nikoho dalšího.
na některé výlety byla cesta trošku složitější 🙂

Naše svatba byla milá, jednoduchá, malá, řecká. Výzdoba byla prostá. Moje květina byla z místních lučních květin. Na obřadě nám hrála tříčlenná kapela krásné řecké písně. Obřad byl krátký. Oddávající byl velmi milý. Vlastně všichni byli hrozně milí 🙂 Hostina se skládala z řeckých pochutin. Prostě úžasné, nikdy jsme naší volby nelitovali. Tímto ještě jednou děkujeme, všem!

lehký dortík
naši hudebníci
krásné barvy
ňami…hostina, předkrm

A teď ty méně příjemné věci…

Úřední věci

První, co je třeba udělat, je vyzvednout si na matrice svého obecního úřadu “Povolení k uzavření manželství” ( potvrzení o právní způsobilosti k uzavření manželství). Ptejte se na matrice svého úřadu. Upozorňuju, že píšu, jak jsme to měli my v Řecku. V jiné zemi to může být trochu jinak a může být složitější uznat pak sňatek v ČR.

Tento dokument pak musí být společně s rodnými listy snoubenců ověřen apostilou. Apostila je doložka, která se dává na oficiální listiny a prokazuje ověření podpisu a razítka pro jeho pozdější použití v zahraničí. Apostilu získate na Ministerstvu zahraničních věcí. Je třeba vzít s sebou kolky. Seženete na každé poště.

Tyto dokumenty pak dejte přeložit soudním! překladatelem do úředního jazyka země, kde se chcete brát. Toto by mělo stačit. Nezapomeňte tedy originály vzít s sebou 🙂

V Řecku pak probíhá další kolečko. Za nás to naštěstí vyřídila paní, takže my nemuseli dělat nic 🙂 Ale je potřeba získat oddací list, znovu ověřit apostilou, plus nezapomenout občanské průkazy. Nám ověřený oddací list přišel poštou asi tři týdny po svatbě.

V Čechách je pak ještě třeba oddací list znovu úředně! přeložit, tentokrát do češtiny. A vydat se s ním, rodnými listy a občanskými průkazy na matriku. Vaše matrika by měla poslat všechny dokumenty do Brna, kde sídlí matrika, která má jako jediná oprávnění schvalovat sňatky uzavřené v zahraničí. A tradááá, za dva měsíce jste oficiálně manželé i v České republice 😀 ….došel vám český oddací list.

Na kolik to vyjde?

Celá svatba – obřad, výzdoba, hostina včetně dortu, administrativní poplatky za svatbu, květina pro nevěstu, půjčení 2 aut na 8 dnů (včetně pojištění a sedaček pro děti), poplatky pro paní, co nám svatbu zařizovala (za dopravu, čas apod.) a ubytování na 7 nocí (pro 6 dospělých a 2 děti) – nás dohromady vyšlo na 2100 E. Fotografa jsme nechtěli. Hudbu původně také ne, ale paní nám nakonec živou hudbu zařídila a nelitujeme. Krásně to dokreslilo atmosféru a bylo to skvělé!

Rozepsáno detailněji:

ubytování (2 apartmány) 1000 E

pronájem 2 aut 490E

hostina, dort 160 E

poplatky za obřad 200 E

ostatní (kytice, výzdoba…) 250 E

už jako manželé
fotogenická lampa 😀
sami (až na toho fotografa za zády teda 😀 )

Po svatbě jsme na Krétě strávili ještě týden, ale o tom už v dalším článku 😉

Pokud chce někdo poradit, poslat nějaké kontakty apod., neváhejte se ozvat.

47 Replies to “Naše malá řecká svatba”

 1. Dobrý den,
  mohli bychom poprosit o kontakt na paní, která Vám pomáhala zařídit obřad na Krétě? Máme v plánu se zde v červnu 2018 také vzít a byli bychom rádi za jakoukoli pomoc.
  Mockrát děkuji

  1. Dobrý den,
   určitě ráda pomůžu. Napíši vam e-mail. Jen prosím chvilku strpení 🙂

   1. Mohu poprosit také kontakt? Chceme se v Řecku brát s partnerem tento srpen, ale nechci přes žádnou Českou agenturu ty jejich ceny jsou šílené a představu o svatbě máme přesně takovou, jakou jste měla Vy. byla byste velmi laskavá!

    1. Ano, mate mejl 🙂
     Ceny jsou opravdu premrstene. Hodne stesti

  2. Dobry den muzu take kontakt diky

   1. Dobry den,

    máte to v mejlu.

 2. Dobry den, muzu take poprosit o kontakt? Chteli bychom obrad v zari… Dekuji moc, a Vase svatba byla nadherna podle fotek!👍

  1. Petro, mate e-mail 🙂

  2. A dekuji 🙂 byla krasna

   1. Dobrý den, máte ještě někde uloženy kontakt na paní? Děkuji Petra

    1. Dobry den,

     uz jsem to tu nekde davala. Podivejte se na michalaki.cz nebo dovolenanakrete.cz. Hezky den, MamaNika

 3. Dobrý den, mohla bych Vás také poprosit o kontakt na paní , která Vám se vším pomáhala? Děkuji . Přeji krásný den.

  1. Urcite. Napisu Vam mejl. Kdyby mi to nahodou vypadlo, tak se mi klidne na e-mail pripomente 😉

 4. Dobry den, jaky je vas nazor na cestovni kancelare co poradaji prave svatby v zahranici? Diky

  1. Dobry den, nevyuzili jsme. Chteli jsme skromnejsi svatbu, co nejvice v souladu s mistnimi tradicemi a take nam nabidky CK prisly predrazene. Lepsi je najit si nejakou soukromou osobu, nekoho, kdo tam zije a muze vas se vsim seznamit a vse zaridit 😉 hodne stesti

 5. Dobrý den, mohla byste mi, prosím, dát také kontakt na paní, která Vám v Řecku svatbu pomáhala zajistit? Moc děkuji 🙂

  1. Rada poslu 😉 Kdyz tak se mi pripomente na e-mail prosim. hezky vecer

 6. Zdravím, hezký článek, také jsem se loni vdávala na Krétě 😉

  1. Dekuji. No nerikejte a kde? 😉 Jak se vam to povedlo?

   1. Obřad jsme měli na pláži v Rethymnu 🙂 A druhý den jsme si půjčili auto a za čtyři dny projeli celou Krétu – taková svatební cesta 🙂

    1. Rethymno je nádherné město 🙂 Jojo Krétu jsme také projeli, byla jsem tam už podruhé, stojí to za to! Měli jsme to úplně stejně .)

    2. Zdravím, já mám jako srdcovku zase Rhodos, taky letos přemýšlíme o svatbě tam. Ale absolutně nevím, od čeho začít a jak to zařídit.

     1. Hledejte na webu a pak piste, volejte, kde muzete 🙂 Zkuste treba skupiny na FB jako „Cesi na Rhodosu“ apod. 😉 Hodne stesti

     2. Já se brala na Rhodosu loni a udělali jsme to jednoduše – domluvili jsme se ve firmě, která se svatbami v zahraničí zabývá. Měli jsme to bez starostí, užili jsme si ten den úplně nejlíp!

     3. Díky za tipy, do skupin jsme se přidala, tak třeba někoho milého najdu 🙂 Tamčo, mohla bys mi říct, o jakou firmu se jedná? Ráda bych se na ni mrkla 🙂

 7. Určitě, koukni se na jejich stránky: http://www.yachtwedding.cz a kdybys měla nějaké dotazy, klidně se ptej!

  1. Aha, zajímavé, ještě jsem neviděla, že by takové svatby někdo zařizoval, tak to je paráda. Zajímalo by mě, jestli ti to jen domluví nebo jsou s tebou přímo i na místě v den konání svatby??

   1. Jsou tam přímo s tebou, s námi byla česká paní delegátka, skvělá ženská, chytrá a vše domluvila. Mrkni se na ty stránky a případně je kontaktuj.

    1. Tak to je fajn a jak moc dopředu jste svatbu domlouvali?

     1. Začali jsme to řešit půl roku dopředu, ale oni jsou profíci, zvládnou to vše zařídit i za kratší dobu 😉

     2. my to řešili dva měsíce před a v pohodě 🙂

     3. Tak to je super, to vypadá, že teda letos stihneme, snad to vše vyjde!

 8. Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o kontakt na paní? Svatba vypadala úžasně 🤗 moc děkuji 🙂

  1. Dekuji 🙂 Byla! a poslano 🙂

 9. Jo, já myslím, že bez problémů, tak budu držet palce 😉

 10. Dobrý den, mohu Vás poprosit o kontakt na paní? Chceme skoro totéž co Vy – letos v srpnu 🙂 Moc by nám to pomohlo! Moc děkuji

  1. Dobry den, mate mejl 🙂

 11. Dobrý den, mohla bych Vás také moc poprosit o zaslání kontaktu na paní na Krétě? 🙂
  Pokusím se si taky splnit sen, jen zatím nevím, co na to drahá polovička 😀 Předem Vám mockrát děkuji!

 12. Zdravim, chceme svadbu v Grecku, v lete 2020, zistujem si moznosti, ceny… Mohli by ste mi dat kontakt na pani kt. vam pomahala so svadbou a pripadne by ste mi mohla aj vy odorucit dake pekne ubytko pre 6-8 osob? Moc pekne dakujem 🙂

  1. Napsala jsem Vam mejl 🙂 hodne stesti

 13. Prosim kontakt na pani co ma na starosti obrad, diky

 14. Lucie Kindlová says: Odpovědět

  Dobry den,

  Nas ceka snad letos na podzim svatba na Krete. Byla bych vděčna, kdybyste mi take prosím poskytla kontakt na paní, ktera Vám pomohla se svatbou?

  Moc děkuji.

  Lucka

  1. Dobry den,

   podivejte se na michalaki.cz :]At se vam svatba povede.

 15. Dobry den,

  Byla by jste prosim tak hodna a poslala mi kontakt na pani prosim? 😊
  Pani zarizuje pouze Kretu nebo i ostatni ostrovy?
  Moc dekuji

  1. Dobry den,

   nevim, jestli pani jeste zarizuje svatby, ale poptejte se. Podle me dela jen Kretu. Web a kontakt je tu https://dovolenanakrete.cz/svatby-na-krete/. Mejte se krasne

 16. Michaela Macinková says: Odpovědět

  Dobrý den,jsme manželé 12 let,je to druhé manželství pro oba. Máme dohromady 4 syny a za měsíc už 4 vnoučata. Vždy jsme uvažovali stvrdit náš sňatek ještě jednou,tak pro oslavu té naší lásky.Na Krétu jezdíme několik let pravidelně,zamilovali jsme si to tam a teď nás napadlo,jestli by nešel udělat takový neoficiální obřad bez těch papírů, které vlastně nepotřebujeme.Oblast je Frangokastello,jsme tam už jako doma, myslíte, že by to byl problém?Moc děkuji a přeji krásný život.Macinková

  1. Dobry den,

   to je skvely napad. Myslim, ze by to problem nemel byt. Zkuste kontaktovat pani Michalaki :)https://dovolenanakrete.cz/

Napsat komentář